ENERGETICS – spotkanie branży energetycznej w Lublinie

2019-10-28 12:09 redakcja Muratorplus.pl
Linia energetyczna
Autor: Thinkstockphotos Sieci przesyłowe o napięciu 220 i 400 kV w praktyce realizowane są wyłącznie jako linie energetyczne napowietrzne

ENERGETICS, czyli Lubelskie Targi Energetyczne Już po raz dwunasty odbędą się 19-21 listopada 2019. To jedno z najważniejszych w Polsce spotkań przedstawicieli sektora energetycznego, podczas których nie tylko można zobaczyć co dzieje się w energetyce, ale również rozmawia się o branżowych problemach i podwyższa kwalifikacje zawodowe.  

Jak podkreślają organizatorzy – Targi Lublin SA wspierane przez PGE Dystrybucję SA – jak co roku, dużo będzie się mówić o zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia sektora elektroenergetycznego oraz gospodarki. Ale nie tylko. Ekspozycja targowa obejmie ofertę niemal 200 firm (krajowych i międzynarodowych), jak i indywidualnych przedsiębiorców. Wystawcy zaprezentują rozwiązania z obszaru: wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki oraz elektroniki przemysłowej, automatyki elektroenergetycznej, a także budownictwa energetycznego, przemysłowych systemów IT, urządzeń (pojazdów) do transportu, inteligentnych sieci energetycznych, energetyki alternatywnej i odnawialnej czy elektromobilności.

ENERGETICS - targi branży energetycznej
Autor: Targi Lublin XII edycja Targów ENERGETICS w Lublinie

Targi ENERGETICS powinny zaciekawić pracowników zakładów energetycznych, elektrowni, elektrociepłowni, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, hurtowni elektrycznych, przedstawicieli  biur projektowych branży elektrycznej i budowlanej, firm wykonawczych, władz samorządowych, a także inżynierów, elektryków i instalatorów. Trzeba pamiętać, że dopełnieniem ekspozycji stricte targowej będzie interesujący program konferencyjny przygotowany we współpracy z partnerami branżowymi.

Forum Dystrybutorów Energii będzie tradycyjnie głównym punktem programu wydarzeń towarzyszących. Eksperci będą tu dyskutować o nowej roli Operatorów Systemów Dystrybucyjnych na gruncie nowych regulacji (pakiet „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków”) oraz niezawodności dostaw energii elektrycznej w Polsce.

W programie konferencji warto m.in wyróżnić: forum „Nowoczesna energetyka – szanse, bezpieczeństwo, perspektywy”, konferencję dotyczącą elektromobilności czy Seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego. Po raz pierwszy na targach ENERGETICS będzie można obejrzeć pokazy prac pod napięciem. W hali wystawienniczej zostanie zamontowana tymczasowa linia SN (średniego napięcia), zaś zespół elektromonterów zaprezentuje, w jaki sposób przebiegają prace pod napięciem (PPN) zarówno z wykorzystaniem izolowanych podnośników koszowych jak i z ziemi przy użyciu drążków teleskopowych.

Dodajmy, że w tym samym czasie co ENERGETICS odbędą się Wschodnie Dni Kooperacji. Swoją ofertę zaprezentują tu podwykonawcy, kooperanci i producenci reprezentujący przemysł metalowy, którzy specjalizują się w zakresie obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji metalowych wyrobów gotowych oraz usług na zlecenie zakładów produkcyjnych.

Wstęp na targi dla przedstawicieli branży jest bezpłatny po rejestracji on-line lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej: energetics.targi.lublin.pl

 

XII Targi Energetyczne ENERGETICS będą trwać trzy dni – 19-21 listopada 2019 w godz. 9.00-17.00 (21.11  godz. 9.00-15.00), na terenie  Targów Lublin SA przy ul. Dworcowa 11.
Szczegóły: www.energetics.targi.lublin.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej