Elektrownia Ostrołęka ogłosiła przetarg na roboty budowlane

2012-03-05 9:51
ENERGA: elektrownia w Ostrołęce
Autor: ENERGA S.A.

Elektrownia Ostrołęka ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który przebuduje tory do planowanego nowego bloku energetycznego 1000 MW. Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać propozycje do 30 kwietnia. Budowa ma zostać zrealizowana w ciągu trzech lat.

Elektrownia Ostrołęka ogłosiła 5 marca przetarg na roboty budowlane, w ramach planowanego nowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW. Przedmiotem przetargu jest przebudowa obecnej bocznicy zakładowej Wojciechowice dla potrzeb wynikających z budowy nowego bloku.

Przeczytaj również: Elektrownia Rybnik ogłosiła przetarg na instalacje odazotowania

Przetarg - zakres

Przetarg obejmuje przebudowę układu torowego bocznicy kolejowej Elektrowni Ostrołęka o długości 5 km, wraz z przyległą infrastrukturą oraz m.in. budową nastawni, mostu kolejowego i drogowego. Roboty budowlane mają potrwać 3 lata. Przetarg będzie prowadzony według procedury negocjacyjnej. Firmy, które chcą zainteresowane postępowaniem, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 30 kwietnia. Przypomnijmy, że przetarg na budowę nowego bloku opalanego węglem kamiennym o mocy od 850 do 1000 MW, Elektrownia Ostrołęka ogłosiła w połowie września ubiegłego roku. Inwestor, czyli Grupa Energa, zakłada, że koszt projektu wyniesie 6-7 mld złotych, a jego oddanie do użytku nastąpi na przełomie 2016 i 2017 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej