Elektrownia Ostrołęka ogłosiła przetarg na roboty budowlane

2012-03-05 9:51
ENERGA: elektrownia w Ostrołęce
Autor: ENERGA S.A.

Elektrownia Ostrołęka ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który przebuduje tory do planowanego nowego bloku energetycznego 1000 MW. Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać propozycje do 30 kwietnia. Budowa ma zostać zrealizowana w ciągu trzech lat.

Elektrownia Ostrołęka ogłosiła 5 marca przetarg na roboty budowlane, w ramach planowanego nowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW. Przedmiotem przetargu jest przebudowa obecnej bocznicy zakładowej Wojciechowice dla potrzeb wynikających z budowy nowego bloku.

Przeczytaj również: Elektrownia Rybnik ogłosiła przetarg na instalacje odazotowania

Przetarg - zakres

Przetarg obejmuje przebudowę układu torowego bocznicy kolejowej Elektrowni Ostrołęka o długości 5 km, wraz z przyległą infrastrukturą oraz m.in. budową nastawni, mostu kolejowego i drogowego. Roboty budowlane mają potrwać 3 lata. Przetarg będzie prowadzony według procedury negocjacyjnej. Firmy, które chcą zainteresowane postępowaniem, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 30 kwietnia. Przypomnijmy, że przetarg na budowę nowego bloku opalanego węglem kamiennym o mocy od 850 do 1000 MW, Elektrownia Ostrołęka ogłosiła w połowie września ubiegłego roku. Inwestor, czyli Grupa Energa, zakłada, że koszt projektu wyniesie 6-7 mld złotych, a jego oddanie do użytku nastąpi na przełomie 2016 i 2017 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej