Eiffage Polska integruje spółki

2008-04-25 15:16
Eiffage Polska integruje spółki
Autor: Eiffage Europe Eiffage Polska integruje spółki

Od kwietnia 2008 r. Grupa Eiffage w Polsce ma nową strukturę organizacyjną. W ramach Eiffage Polska zintegrowane zostały wszystkie działające tu firmy należące do Grupy. Reorganizacja ułatwi zarządzanie aktywami i zasobami Grupy oraz zwiększy jej konkurencyjność na krajowym rynku usług budowlanych. Eiffage Polska spełniać będzie rolę zarządczą, kontrolną i animacyjną dla wszystkich spółek Grupy Eiffage, które prowadzą działalność w Polsce.

W wyniku zmiany, nowa zintegrowana struktura Eiffage Polska składa się z następujących spółek:

  • Eiffage Budownictwo Mitex SA (generalne wykonawstwo),
  • Eiffage Instalacje Techelimp Sp. z o.o. (instalacje),
  • Eiffage Drogi Mosty OPBDiM Sp. z o.o. (infrastruktura),
  • Ayas Projekt Sp. z o.o. (konstrukcje stalowe),
  • Auto-Park Poznań Sp. z o.o. (koncesje).

Prezesem zarządu Eiffage Polska został Krzysztof Masojada, dotychczasowy prezes Eiffage Budownictwo Mitex SA. Na stanowisko prezesa zarządu spółki Eiffage Budownictwo Mitex został nominowany Kryspin Jarosz. "Integracja naszych firm to duże wydarzenie w branży. Dajemy sygnał, że w ramach Eiffage Polska dostępna jest kompleksowa i profesjonalna obsługa inwestycji budowlanych. Całość realizowana przez doświadczonych specjalistów, skupionych wokół prestiżowej marki Eiffage" - mówi Prezes Eiffage Polska Krzysztof A. Masojada.

Dodatkowo, Eiffage Polska zapewni wsparcie i komunikację pomiędzy spółkami w Polsce oraz z Eiffage Europe. Umożliwi także integrację spółek, gwarantując im dostęp do wiedzy oraz nowoczesnych technologii, jednocześnie wprowadzając kultywowane w ramach Grupy wartości. Nadzorować będzie proces przejmowania kolejnych firm branżowych. Zgodnie ze strategią Eiffage Europe, Grupa Eiffage Polska będzie w najbliższych dwóch latach dążyła do znacznego zwiększenia obrotów firm działających w jej strukturach.

Eiffage Europe to jedna z czołowych grup budowlanych w Europie. Specjalizuje się w budownictwie i koncesjach budowlanych. Jest autorem wielu spektakularnych realizacji, jak np. wiadukt w Millau, Park Nascente w Gondomar w Portugalii, lotnisko Bale-Mulhouse, linie szybkich kolei LGV w Belgii czy też renowacja dawnej siedziby PSA w Neuilly-sur-Seine. Grupa Eiffage zatrudnia blisko 63 000 pracowników, a jej obroty kształtują się na poziomie 12 mld euro. Firma wypracowała silną pozycję we Francji, na Półwyspie Iberyjskim, w krajach Beneluksu, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej