Dworzec Warszawa Główna: zmiana terminów w przetargu

2014-07-15 17:39
Dworzec Warszawa Główna
Autor: PKP S.A. Przedsięwzięcie ma połączyć funkcje publiczną – dworzec kolejowy Warszawa Główna i komercyjną – mieszkania, biura, handel i usługi, kultura i rozrywka oraz parkingi

PKP szuka inwestorów- deweloperów, którzy są zainteresowani zagospodarowania nieruchomości byłego dworca Warszawa Główna Osobowa. Z powodu dużego zainteresowania PKP przesunęła o dwa tygodnie termin składania ofert przez deweloperów – tzw. Odpowiedzi na Zaproszenie.

- W związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów i oczekiwania z ich strony, przesunęliśmy termin składania dokumentów na koniec lipca. Chcemy dać szansę wszystkim podmiotom i jednocześnie zwiększyć możliwości wyboru najlepszej koncepcji – informuje Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA.

Przypomnijmy, że nieruchomość dworzec Warszawa Główna to około 10-hektarowa nieruchomość położona w centrum Warszawy, na której ma powstać nowy dworzec w połączeniu z powierzchnią komercyjną do 300 000 m2. Koszt inwestycji szacowany jest nawet na 900 mln euro.

Dworzec Warszawa Główna
Autor: PKP S.A. Działka, na której planowana jest inwestycja, ma bardzo dobrą lokalizację
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej