Duży połączył dużych

2009-10-27 16:22
prologistic
Autor: brak danych

ProLogis, wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, podpisał (27 października) umowy z firmami CB Richard Ellis (CBRE) i Colliers International, które będą działać w imieniu ProLogis w Polsce jako wyłączni pośrednicy w zakresie wynajmu. Firma przekazała agentom blisko 500 000 mkw. powierzchni magazynowych do wynajęcia.

Dzięki temu ProLogis chce sobie zapewnić wsparcie w zakresie wynajmu magazynów oraz sprawniejszą i efektywniejszą współpracę z potencjalnymi i obecnymi klientami. 
- To jest bardzo znacząca wygrana dla CBRE i jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy możliwość reprezentowania ProLogis na wyłączność w tej części Europy – powiedział Tom Listowski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych w CBRE. - Nasza stała relacja zarówno w Europie Zachodniej jak też na całym świecie zostanie niewątpliwie wzmocniona dzięki nowemu kontraktowi. Jest nam niezmiernie miło, że ProLogis uważa naszą firmę za jednego ze swoich kluczowych i preferowanych doradców w zakresie nieruchomości.
- Doceniamy zaufanie jakim obdarza nas jeden z największych dostawców powierzchni magazynowych na świecie – mówi Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na region Europy Centralnej i Wschodniej. - Nasze doświadczenie oraz pozycja lidera na rynku nieruchomości pozwoli zapewnić najemcom najlepszą możliwą ofertę wynajmu magazynów ProLogis.
- Dzięki podpisaniu umów z CBRE i Colliers International możemy jeszcze bardziej usprawnić nasze działania i skoncentrować się na zarządzaniu nieruchomościami – wszystko po to, by zmaksymalizować satysfakcję naszych Klientów - powiedział Maciej Madejak, First Vice President ProLogis w Polsce. - Pragnę podkreślić, że nadal przyjmujemy zapytania od innych brokerów. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie pozwoli nam jeszcze szybciej odpowiadać na zapytania Klientów i efektywniej zaspokajać ich potrzeby.

Umowa powołania wyłącznych agentów wchodzi w życie w październiku 2009 roku i obejmuje całą wolną powierzchnię magazynową ProLogis w Polsce. Parki logistyczne ProLogis oferujące powierzchnię do wynajęcia zostały podzielone pomiędzy obie agencje regionami. CBRE będzie odpowiadać za obsługę sprzedażową parków w rejonie Polski północnej, centralnej, zachodniej oraz dwóch parków w Błoniu k. Warszawy. Natomiast Colliers zajmie się ofertami wynajmu dla parków zlokalizowanych w rejonie Warszawy oraz Górnego i Dolnego Śląska. Obecnie portfolio firmy w Polsce, o powierzchni 3,7 mln metrów kwadratowych, to 25 centrów dystrybucyjnych (105 budynków).

ProLogis jest globalnym dostawcą obiektów dystrybucyjnych, mającym do dyspozycji 44 mln mkw. powierzchni przemysłowej w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Firma ma obecnie 4500 firm-najemców, między innymi są to przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, transportowe, logistyczne i inne firmy prowadzące działalność dystrybucyjną na szeroką skalę.

CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles, to jedna z największych na świecie firma doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zakres usług obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Firma zatrudnia około 30 000 pracowników i obsługuje klientów w ponad 300 placówkach na całym świecie.

Colliers Macaulay Nicolls Inc., działający jako Colliers International, jest międzynarodową firmą doradczą na rynku nieruchomości, siecią firm niezależnych własnościowo i operacyjnie. Doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w wynajmie, sprzedażą i zarządzaniem nieruchomościami, a także doradztwem na rynku hotelarskim, reprezentacją najemców, wycenami oraz badaniami rynku. Firma ma 290 biur w 61 krajach.

Centrum logistyczne ProLogis
Autor: ProLogis Centrum logistyczne ProLogis
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej