DTZ i Donaldsons łączą siły

2007-09-04 14:35
wawa
Autor: brak danych

DTZ nabył działalność i aktywa Donaldsons LLP, dzieki czemu poszerza swoją ofertę usługową w dużej części Europy, przede wszystkim w zakresie powierzchni handlowych. Klienci Donaldsons skorzystają na ofercie usług w zakresie nieruchomości, oferowanych przez DTZ. Od jesieni 2007 r. połączona działalność prowadzona będzie całkowicie pod marką DTZ.

To przedsięwzięcie DTZ będzie finalizowac w dwóch ratach - pierwsza 39,8 mln dolarów, druga ok. 8,8 mln funtów. Działalność tych gigantów rynku nieruchomości prowadzona będzie pod marką DTZ. W wyniku połączenia DTZ osiągnie obroty wysokości 600 mln euro w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Globalne obroty firmy sięgną 1,1 mld euro. Po połączeniu firma zatrudniać będzie około 12 000 pracowników na świecie. Fuzja ma wzmocnić także deklarowaną przez DTZ misję dotyczącą współpracy z klientem, tworząc najnowocześniejsze w skali światowej rozwiązania w zakresie inwestycji i handlu nieruchomościami w oparciu o wiedzę lokalną.

 Przypomnijmy, że DTZ jest międzynarodową firmą doradczą w zakresu nieruchomości, działającą w 140 miastach i 45 krajach, również  w Polsce, gdzie zatrudnionych jest obecnie 70 pracowników, świadczących usługi w zakresie: doradztwa inwestycyjnego, pośrednictwa, pozyskiwania gruntów, wycen nieruchomości, badań rynkowych, wsparcia technicznego oraz zarządzania nieruchomościami. Donaldsons, którego centrala mieści się w Londynie, zatrudnia 690 osób w Wielkiej Brytanii i 220 na kontynencie europejskim. W roku obrotowym zakończonym 30 czerwca 2006 r. obroty firmy wyniosły 62,9 mln funtów, a zysk przed opodatkowaniem i podziałem pomiędzy wspólników - 12,6  mln funtów. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej