DSS nie chce likwidacji firmy, chce układu

2012-06-20 14:56
Autostrada A2, wylewanie ostatniej warstwy podbydiwy na odcinku C
Autor: GDDKiA Autostrada A2. Układanie ostatniej warstwy podbudowy na odcinku C

Poprzedni wniosek firmy DSS, która z powodu problemów na odcinku C autostrady A2 pomiędzy Łodzią i Warszawą, ogłosiła w kwietniu upadłość likwidacyjną, wystąpiła do sądu o zmianę w postępowaniu upadłościowego.

Spółka chce obecnie zamiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego z postępowania obejmującego likwidację majątku firmy na postępowanie z możliwością zawarcia układu. To umożliwiłoby DSS prowadzenie dalszej działalności i tym samym lepsze zaspokojenie żądań wierzycieli i akcjonariuszy. Decyzja zapadła 13 czerwca, na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki, na którym również dokonano zmian w składzie zarządu (odwołano m.in. wiceprezesa). Wniosek DSS o upadłość układową rozpatruje Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych i zapewne szybko wypowie się w tej sprawie.

Tymczasem, najsławniejszym odcinkiem C autostrady A2 (który otrzymał tzw. przejezdność na dwa dni przed EURO 2012) zainteresuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). Sprawę CBA przekazała warszawska prokuratura rejonowa. CBA będzie sprawdzać, jakie były kulisy zlecenia DSS robót na autostradzie A2 bez przetargu, czy na budowie nie doszło do użycia materiałów niezgodnych ze specyfikacją i dlaczego spółka nie płaciła swoim podwykonawcom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej