Dom Dobrej Energii

2008-07-07 11:28

Problem racjonalnego wykorzystania energii dotyka dzisiaj każdego z nas. Z jednej strony zapotrzebowanie na nią stale rośnie (podobnie jak jej cena), z drugiej zaś postępująca degradacja środowiska naturalnego sprawia, że poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy pozyskiwać energię w sposób ekologiczny. Dlatego powstał serwis internetowy Dom Dobrej Energii.

Ogólnopolska kampania społeczna promująca odpowiedzialne używanie energii oraz sposoby jej oszczędzania ruszyła 24 czerwca 2008 roku. Serwis Dom Dobrej Energii  ma na celu edukację społeczeństwa na temat konieczności oszczędzania energii.

Dom Dobrej Energii to inicjatywa, której zadaniem jest przybliżenie zagadnień związanych z energooszczędnością. Pod "dachem" Domu Dobrej Energii stworzony został klimat sprzyjający dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych produktów i urządzeń.

Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS i OSRAM. Dla tych firm edukacja w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z energii jest jednym z najważniejszych celów biznesowych. Przy wsparciu ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, gospodarze Domu Dobrej Energii chcą przybliżyć ideę racjonalnego korzystania z zasobów energetycznych oraz pokazać, z jakich rozwiązań warto korzystać w naszych domach, aby znacząco wpłynąć zarówno na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, jak i na wysokość rachunków za energię.
W serwisie można znaleźć m.in. kalkulatory zużycia energii, materiały prasowe tworzone w ramach akcji, fakty i mity dotyczące oszczędzania energii, praktyczne porady z dziedziny energooszczędności oraz wiele innych ciekawych i praktycznych materiałów.

Dom Dobrej Energii
Autor: Dom Dobrej Energii / www.domdobrejenergii.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej