Dodatek do pelletu 2022 - wniosek tylko do 30 listopada! Dla kogo dopłata 3000 zł do pelletu. Gdzie złożyć wniosek?

2022-11-16 14:53
Dodatek do pelletu 2022
Autor: Getty Images Dofinansowanie do ogrzewania pelletem wynosi 3000 zł

Dodatek do pelletu drzewnego 2022 to jednorazowe dofinansowanie dla wszystkich, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy. Wniosek o dodatek w wysokości 3000 zł można złożyć tylko do 30 listopada 2022. Jak otrzymać dodatek do pelletu? Gdzie można złożyć wniosek o dodatek do pelletu drzewnego? Wzór wniosku do pobrania w artykule.

Spis treści

  1. Wzór wniosku no dodatek do pelletu do pobrania
  2. Jak złożyć wniosek o dodatek do pelletu?
  3. Wzór wniosku na dodatek do pelletu do pobrania
  4. Jak dostać dodatek do pelletu?
  5. Kto nie dostanie dodatku do pelletu 2022?
  6. Pellet drzewny jest ekologiczny, ale wyłącznie ten certyfikowany

Wnioski o dodatek do pelletu można składać od 21 września 2022. Poniżej wniosek do pobrania, który można wydrukować i złożyć w swoim urzędzie gminy. Wniosek musimy dostarczyć do urzędu gminy lub złożyć przez internet do 30 listopada 2022. Gmina ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy. Wnioski o wypłatę dodatku złożone po 30 listopada 2022 pozostawia się bez rozpoznania.

Wzór wniosku no dodatek do pelletu do pobrania

Jak złożyć wniosek o dodatek do pelletu?

Wniosek o dodatek do pelletu można złożyć:

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej: aplikacja mObywatel, Platforma ePUAP,
  • osobiście w urzędzie gminy,
  • wysłać pocztą do urzędu gminy.

W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku za pomocą środków komunikacji elektronicznej  wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Wzór wniosku na dodatek do pelletu do pobrania

Jak dostać dodatek do pelletu?

Aby otrzymać 3000 zł dodatku do pelletu drzewnego, trzeba złożyć deklarację źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jest to obowiązek, a dodatkowo warunek otrzymania dodatku do pelletu.

Więcej o deklaracji CEEB:

Wniosek musimy dostarczyć do urzędu gminy lub złożyć elektronicznie do 30 listopada 2022 (podobnie jak w przypadku wniosku o dodatek węglowy). Dodatki będą wpłacane od października 2022.

Kto nie dostanie dodatku do pelletu 2022?

Dodatku do pelletu nie dostanie to gospodarstwo, które ma pozytywnie rozpatrzony wniosek o dodatek węglowy przewidziany inną ustawą.

Pellet drzewny jest ekologiczny, ale wyłącznie ten certyfikowany

Certyfikowany pellet drzewny to nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne paliwo. Powstaje z różnych rodzajów biomasy: drewna z upraw energetycznych, odpadów drewna, kory, łupin orzechów, pestek i słomy. Jednak w Polsce na rynku jest też tańszy pellet tzw. "podrabiany. Nieuczciwi producenci, aby obniżyć cenę produktu, dodają do pelletu m.in. odpady z przemysłu meblarskiego, zawierające toksyczne żywice i plastik. a to już nie jest ekologiczne paliwo. W Polsce nie ma prawa, które określałoby normy dla producentów pelletu.

Blackout w Polsce: Jakie jest prawdopodobieństwo wyłączenia prądu zimą?

Włącz podcast i poznaj prognozy!

Listen to "Czy zabraknie nam prądu?" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej