Do końca roku wyremontujemy 1000 km dróg

2009-08-31 13:26
Droga wojewódzka nr 632
Autor: Skanska S.A. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 632 również realizowanej przez firmę Skanska

Nie ma najmniejszego ryzyka ograniczenia jakichkolwiek zaplanowanych wcześniej wydatków na przebudowy sieci dróg, jak sugeruje artykuł w Dzienniku "Brakuje pieniędzy na remont dróg, bo poszły na autostrady". W tym roku zostanie wyremontowanych około 1000 km dróg krajowych. Inwestycje będą kosztowały około 2 mld zł - informuje GDDKiA.

Budżet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad składa się z różnych niezależnych pozycji. Pula remontowa to jeden z elementów, drugi to pieniądze na nowe inwestycje, w tym autostrady i drogi ekspresowe. Nie może być zatem mowy, co sugeruje „Dziennik”, że efektywna polityka inwestycyjna GDDKiA w zakresie budowy nowych dróg szybkiego ruchu, powoduje konieczność ograniczenia środków na prace remontowe.

W tym roku zakończyły się już remonty około 100 km dróg za kwotę 692 mln zł. W tej chwili w trakcie remontów jest 151 odcinków o łącznej długości 814 km, które zostaną zakończone w tym lub w 2010 roku. Z planowanych do ogłoszenia 199 postępowań przetargowych rozstrzygnięto 159. Toczą się postępowania przetargowe na remonty lub przebudowy 18 odcinków o łącznej długości 109 km. Pozostały do wszczęcia 22 postępowania przetargowe na remonty lub przebudowy odcinków o łącznej długości 110 km. GDDKiA w 2009 roku podpisała umowy o wartości 1,6 mld zł na remonty lub przebudowy 790 km dróg, które zakończą się w tym lub w 2010 roku. Koszt realizacji całego planu oszacowany został na 2,3 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej