DKBE 2017 – debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

2017-09-22 18:11
DKBE 2017
Autor: brak danych

Producent systemów wentylacyjnych Lindab, wsparty przez partnerów z branży budowlanej, organizuje 5 października 2017 "Debatę o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym".

DKBE 2017
Autor: Lindab

Do 2020 roku wszystkie kraje Unii Europejskiej mają zmniejszyć zużycie energii o 20% i opracować strategię dalszych oszczędności. To dla Polski ogromne wyzwanie, bo mamy spore zaległości w unowocześnianiu energetyki w wprowadzaniu na szeroka skalę rozwiązań wykorzystujących energię odnawialną. Wśród obszarów, gdzie obserwujemy spore zużycie energii i gdzie potrzebne jest podniesienie efektywności jest branża HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning), czyli dział inżynierii sanitarnej zajmujący się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

DKBE 2017 w zamyśle organizatorów ma stać się debatą, która otworzy szeroką dyskusję na temat zmian na rynku HVAC i edukacji w zakresie najnowszych technologii stosowanych w systemach wentylacyjnych. Tematyka konferencji została podzielona na 3 bloki tematyczne:

  • Komfort – punktem wyjścia do dyskusji musi być zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynków. Prelegenci będą poruszali zagadnienia takie jak: technologie zarządzania i optymalizacji klimatu wewnętrznego, wpływ klimatu na wydajność pracy i certyfikaty zapewniające spełnianie najwyższych standardów.
  • Budownictwo – w ramach tego bloku omawiany będzie wpływ zmian na architekturę budynków i wymagania dyrektywy UE w kontekście polskiego kodeksu urbanistyczno-budowlanego i warunków eksploatacji budynków.
  • Energooszczędność – podczas tej debaty przedstawiony zostanie szereg rozwiązań, które pozwalają podnieść efektywność energetyczną branży HVAC, takie jak: systemy wentylacyjne o podwyższonej klasie szczelności, rekuperacja, zmiennowydatkowe systemy VAV, a także inteligentne systemy pomiarów i zarządzania powietrzem.

Miejscem DKBE 2017 będzie stadion PGE Narodowy. Formularz rejestracyjny, harmonogram wykładów i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkbe2017.pl >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej