DKBE 2017 – debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

2017-09-22 18:11
DKBE 2017
Autor: brak danych

Producent systemów wentylacyjnych Lindab, wsparty przez partnerów z branży budowlanej, organizuje 5 października 2017 "Debatę o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym".

DKBE 2017
Autor: Lindab

Do 2020 roku wszystkie kraje Unii Europejskiej mają zmniejszyć zużycie energii o 20% i opracować strategię dalszych oszczędności. To dla Polski ogromne wyzwanie, bo mamy spore zaległości w unowocześnianiu energetyki w wprowadzaniu na szeroka skalę rozwiązań wykorzystujących energię odnawialną. Wśród obszarów, gdzie obserwujemy spore zużycie energii i gdzie potrzebne jest podniesienie efektywności jest branża HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning), czyli dział inżynierii sanitarnej zajmujący się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

DKBE 2017 w zamyśle organizatorów ma stać się debatą, która otworzy szeroką dyskusję na temat zmian na rynku HVAC i edukacji w zakresie najnowszych technologii stosowanych w systemach wentylacyjnych. Tematyka konferencji została podzielona na 3 bloki tematyczne:

  • Komfort – punktem wyjścia do dyskusji musi być zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynków. Prelegenci będą poruszali zagadnienia takie jak: technologie zarządzania i optymalizacji klimatu wewnętrznego, wpływ klimatu na wydajność pracy i certyfikaty zapewniające spełnianie najwyższych standardów.
  • Budownictwo – w ramach tego bloku omawiany będzie wpływ zmian na architekturę budynków i wymagania dyrektywy UE w kontekście polskiego kodeksu urbanistyczno-budowlanego i warunków eksploatacji budynków.
  • Energooszczędność – podczas tej debaty przedstawiony zostanie szereg rozwiązań, które pozwalają podnieść efektywność energetyczną branży HVAC, takie jak: systemy wentylacyjne o podwyższonej klasie szczelności, rekuperacja, zmiennowydatkowe systemy VAV, a także inteligentne systemy pomiarów i zarządzania powietrzem.

Miejscem DKBE 2017 będzie stadion PGE Narodowy. Formularz rejestracyjny, harmonogram wykładów i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkbe2017.pl >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej