Deweloperzy w tarapatach

2009-11-17 16:17

Dynamika inwestycji mieszkaniowych jest na minusie, chociaż niektórzy deweloperzy uruchamiają nowe projekty, mimo ograniczonych możliwości finansowych, również po stronie klientów. Eksperci prognozują za dwa lata kryzys w podaży mieszkań... Warsztaty Dewelopera (27-29 listopada 2009 r., Zakopane) będą więc doskonałą okazją do wymiany poglądów i spostrzeżeń ludzi z branży na temat obecnej sytuacji budownictwa w naszym kraju.

Globalny kryzys ograniczył ilość dostępnych na rynku funduszy i doprowadził do poważnego kryzysu zaufania na rynkach finansowych. Utrudniony dostęp do finansowania blokuje realizację wielu przedsięwzięć deweloperskich. Uzyskanie kredytu bankowego wydaje się prawie niemożliwe, a inwestorzy są bardzo sceptyczni wobec przedstawianych im planów. Dlatego też kluczowych zagadnieniem jesiennych Warsztatów Dewelopera będzie szeroko pojęte finansowanie inwestycji. Nie zabraknie też analizy obecnej, wyjątkowo złożonej sytuacji w budownictwie, a także prób określenia prognozy rynku na najbliższe miesiące.

Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić do biura organizatora:
Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów
ul. Foksal 2, 00-366 Warszawa
tel.  022 827 77 50, w godz. 10:00-14:00
fax: (22) 828 30 44
e-mail: psbd@psbd.com.pl
www.psbd.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej