Dachy i fasady, czyli konferencja DAFA 2013

2013-02-13 12:40
Konferencja DAFA 2013
Autor: Stowarzyszenie DAFA Katarzyna Wiktorska i Wiotold Okoński

Już po raz trzeci, korzystając z licznej obecności profesjonalistów na targach BUDMA 2013, Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zorganizowało w Poznaniu swoją naukowo-techniczną konferencję branżową. Tym razem jej tematem były "DAchy i FAsady – technologie i wykonawstwo bez wad".

Merytorycznie konferencję przygotowali eksperci Stowarzyszenia DAFA, którzy starannie dobrali tematykę 8 referatów. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko architekci, projektanci, konstruktorzy, wykonawcy, producenci czy inwestorzy zawodowo związani z wykonawstwem dachów płaskich i fasad, ale również nauczyciele akademiccy oraz studenci kierunków budowlanych. Konferencję prowadzili Witold Okoński, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA oraz Katarzyna Wiktorska, dyrektor biura DAFA (obydwoje na zdjęciu obok).

W referatach szczególną uwagę poświęcono konstrukcjom obiektów halowych rozpatrywanych przez pryzmat akustyki oraz szczelności połączeń. Równie ciekawie zaprezentowano referat poświęcony dachom zielonym. Ze szczególnym zainteresowaniem przyjęto referat traktujący o rozwiązywaniu problemów na dachach płaskich w kontekście płynnych folii oraz systemów odwodnień dachów płaskich. Słuchacze mieli też okazję wysłuchać interesujących prelekcji na temat lekkich przegród budowlanych, jak również połączeń konstrukcji stalowych z betonowymi. Na zakończenie, w materiale filmowym przedstawiono projekt obudowy reaktora jądrowego w Czarnobylu z wykorzystaniem  konstrukcji łukowych.
Konferencja była też okazją do zapoznania się z propozycjami wydawniczymi oraz usługami rzeczoznawstwa budowlanego świadczonego przez ekspertów Stowarzyszenia DAFA. Poniżej pełna lista referatów:

Konferencja DAFA 2013
Autor: Stowarzyszenie DAFA Uczestnicy konferencji DAFA 2103

 • Lekkie przegrody budowlane (Piotr Olgierd Korycki)
 •  Akustyka w lekkiej obudowie hal (Marek Niemas)
 • Szczelność połączeń w lekkiej obudowie hal (Wiesław Dybał)
 • Dachy zielone: dziwactwo czy potrzeba? (Witold Okoński)
 • Płynne folie tworzywowe, jako rozwiązanie problemów na dachach płaskich (referat dwuczęściowy, Marian Kies i Krzysztof Głowacz)
 • Połączenia konstrukcji stalowych z betonowymi (Marian Bober)  
 • Konstrukcje łukowe w obudowie Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu (Jarosław Stankiewicz).
 • Konferencja była też okazją do zaprezentowania działań stowarzyszenia w standaryzacji i rozwoju branży budowlanej dachów płaskich i fasad. Jako wymierne wskaźniki rozwoju organizacji podano wzrost liczby firm członkowskich, nowe inicjatywy aktywności merytorycznej, dorobek wydawniczy, doradczy i edukacyjny.
  Materiały z konferencji dostępne są na: www.dafa.com.pl

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej