Czy Europa uniezależni się od surowców energetycznych z Rosji?

2022-09-29 15:01
Oze wiatraki energia
Autor: Dominika Merek Najistotniejszym aspektem niezależności energetycznej jest zrównoważony rozwój. Potrzebujemy więcej lokalnych OZE. Potrzebujemy większej efektywności i oszczędności energii, niższego zużycia, żeby jak najlepiej wykorzystać zasoby

Tematy dotyczące zapewnienia niezależności energetycznej Europy, jej cyfryzacji w celu wsparcia i pobudzenia zielonej transformacji oraz potrzeb globalnej współpracy w celu podjęcia znaczących działań na rzecz klimatu zdominowały Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii.

Im bardziej uszczelniamy domy, tym bardziej izolujemy się od Putina

Mierzymy się z trójstronnym kryzysem. Musimy zmierzyć się z kryzysem klimatycznym. Mamy wysokie koszty życia w gospodarstwach domowych oraz kryzys dostaw energii. Rozwiązaniem są OZE i efektywność energetyczna. Obserwujemy zmienne ceny paliw kopalnych. Wzrost cen gazu i ropy pokazują jednak, że OZE to krok naprzód – zaznaczał Ciaran Cuffe, Członek Parlamentu Europejskiego Dublin – Doświadczamy teraz wielu kryzysów. Nie tylko wojny w Ukrainie. Proste przesłanie dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu nadal rezonuje w Brukseli. Nadchodzi wdrożenie 20 aktów legislacyjnych o OZE, efektywności energii, modernizacji budynków – im bardziej uszczelniamy domy, tym bardziej izolujemy się od Putina.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 2022

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW) to największe wydarzenie poświęcone zagadnieniom zielonej energetyki w Europie. Wśród prawie ośmiu tysięcy uczestników znajdują się przedstawiciele rządów, czołowych organizacji pozarządowych i instytucji UE, którzy dzielą się doświadczeniami i pomysłami na wprowadzenie bardziej zielonej i sprawiedliwej społecznie gospodarki energetycznej.

Tydzień energii organizowany jest przez Dyrekcję Generalną ds. Energii Komisji Europejskiej oraz Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska.

Organizatorzy Szczytu Klimatycznego TOGETAIR obecni w Brukseli podczas EUSEW reprezentują polską perspektywę w rozmowach z czołowymi eurodeputowanymi i parlamentarzystami.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW) odbywa się w Brukseli w dniach 26-30 września.

Potrzebujemy więcej lokalnych OZE

Od lat pracujemy nad niezależnością i dywersyfikacją źródeł energii. Najistotniejszym aspektem niezależności energetycznej jest zrównoważony rozwój. Potrzebujemy więcej lokalnych OZE. Potrzebujemy większej efektywności i oszczędności energii, niższego zużycia, żeby jak najlepiej wykorzystać nasze zasoby – podkreśliła Ditte Juul Jørgensen, Dyrektor Generalna ds. Energii w Komisji Europejskiej, w rozmowie z TOGETAIR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej