Czwarta fabryka Baumitu

2009-09-04 14:34
Czwarta fabryka Baumitu powstanie w Pobiedziskach k. Poznania. Wstępne  prace ziemne ruszyły jeszcze w połowie lipca...
Autor: Baumit Czwarta fabryka Baumitu powstanie w Pobiedziskach k. Poznania. Wstępne prace ziemne ruszyły jeszcze w połowie lipca...

Baumit rozpoczął budowę kolejnego zakładu produkcyjnego. W nowej fabryce pod Poznaniem docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 100 osób. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 16 mln euro.

Czwarta fabryka Baumitu powstanie w Pobiedziskach k. Poznania. Wstępne prace ziemne ruszyły w połowie lipca, zaraz po wyłonieniu generalnego wykonawcy - firmy Budimex.

– W pierwszej kolejności stworzone zostaną: hala produkcji mieszanek suchych z wieżą technologiczną, drogi dojazdowe oraz plac wokół inwestycji – zapowiada Andrzej Prymas, kierownik zakładu produkcyjnego Baumit w Pobiedziskach – Nowa fabryka da pracę około 100 osobom, które będą zatrudniane sukcesywnie, w zależności od postępu uruchamiania linii technologicznych. Już rozpoczęto rekrutację kadry kierowniczej i pracowników fizycznych.

W fabryce produkowane będą: gipsy tynkarskie, tynki cementowo – wapienne zewnętrzne i wewnętrzne, zaprawy murarskie oraz zaprawy klejące. Rozpoczęcie produkcji suchych mieszanek nastąpi już w przyszłym sezonie budowlanym. W 2010 roku zakład ma wyprodukować 150, a w 2011 – 250 tys. ton materiałów.

Wizualizacja: fabryka Baumitu w Pobiedziskach (okolice Poznania)
Autor: Baumit Wizualizacja: fabryka Baumitu w Pobiedziskach (okolice Poznania)

Pozostałe zaklady produkcyjne Baumitu w Polsce znajdują się w Łowiczu, Bełchatowie oraz Piotrkowie Trybunalskim. Już teraz firma zastanawia się nad lokalizacją piątego zakładu, w którym chciałaby produkować przede wszystkim wyroby na bazie gipsu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej