Czarna lista wykonawców – jak na nią nie trafić

2010-06-11 13:48
Konferencja PZPB
Autor: brak danych

"Prawo zamówień publicznych po nowelizacji - konsekwencje prawne za nieterminowe lub nienależyte wykonanie umowy o roboty budowlane. Czarna lista wykonawców - jak na nią nie trafić" to temat konferencji organizowanej przez PZPB...

Konferencja jest jednym z elementów konsekwentnych działań Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w kwestii dotyczącej zmian w Ustawie Prawo zamówień publicznych. Celem głównym konferencji jest zwrócenie uwagi, przeanalizowanie i wskazanie na niebezpieczeństwo kryjące się w treści art. 24 i 24a ustawy Prawo zamówień publicznych. Współpracujący z PZPB specjaliści wskażą w swoich referatach na te działania w przedsiębiorstwie, które ograniczają ryzyko trafienia na “czarną listę wykonawców”, prowadzoną zgodnie z art. 154 pkt 5a przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. I choć podstawą wpisu na listę jest wyrok Sądu stwierdzający wyrządzenie szkód w trakcie realizacji umowy, który po uprawomocnieniu się powinien być dostarczony Prezesowi UZP przez zamawiającego zgodnie z treścią Ustawy, to jego niedostarczenie nie skutkuje żadnymi konsekwencjami. Wyrok taki może być jednak narzędziem nacisku i szantażowania wykonawcy.

W tej kwestii, w pokonferencyjnych wnioskach skierowanych do rządu, PZPB będzie domagał się zmiany tego niekorzystnego dla wykonawców zapisu.

Konferencja odbędzie się 28 czerwca br. o godz. 11,00 w Hotelu Marriott (sala Wawel & Syrena) w Warszawie. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tym tematem - karta zgłoszenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej