Cracovia do remontu

2009-02-23 17:18
Stadion Cracovii
Autor: Urząd Miasta Krakowa Wejście główne na stadion i plac przy ul. Kałuży

Kolejny krakowski stadion idzie do modernizacji. Tym razem poszukiwana jest firma, która wyburzy stary i zbuduje nowy miejski stadion MKS Cracovia.

Stadion Cracovii
Autor: Urząd Miasta Krakowa Wizualizacja nowego stadionu Cracovii wg projektu Estudio Lamela i Sener

Miejski Klub Sportowy „Cracovia” SSA, działając na podstawie upoważnienia Prezydenta Krakowa, ogłosił przetarg na modernizację stadionu przy ulicy Kałuży. Wykonawca będzie musiał się m.in. zająć się rozbiórką starego obiektu, budową nowych trybun na około 15 tysięcy miejsc wraz z oświetleniem i zapleczem, położeniem nowej murawy oraz aranżacją placów, parkingów, chodników i dróg wewnętrznych.
Zgodnie z harmonogramem, cześć sportowa stadionu Cracovii powinna być gotowa do jesieni 2010 roku. Całość prac ma się zakończyć rok później. Oferty do przetargu można składać w terminie do 26 lutego br. do godz. 15.00 na adres MKS Cracovia SSA, ulica Wielicka 101. Miejski stadion Cracovii przy ulicy Kałuży będzie przebudowywany w oparciu o koncepcję zaproponowaną przez hiszpańskie konsorcjum Estudio Lamela i Sener. Dotychczasowe ziemne trybuny zostaną zastąpione nowoczesną konstrukcją żelbetowo-stalową z trybunami częściowo zadaszonymi oraz osłoniętymi z każdej strony fasadą. Pod nimi powstanie profesjonalne zaplecza dla zawodników, pomieszczenia dla widzów, część biurowa oraz handlowo-usługowa. Po modernizacji znikną także wysokie na 40 metrów słupy oświetleniowe. Nowy stadion zostanie wyposażony w oświetlenie o mocy 2000 lux zamontowane na dachu trybun na wysokości 19 metrów. Stadion Cracovii będzie spełniał wymogi UEFA kat. III. Podczas rozgrywek w ramach EURO 2012 obiekt ma pełnić funkcję stadionu treningowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej