Co ważnego na targach BUDMA 2017

2017-02-08 12:00
Murator
Autor: Marzena Sarniewicz

Trwają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W tym roku Poznań gości ponad ośmiuset wystawców, którzy zaprezentują około stu rynkowych nowości. Prezes MTP – Przemysław Trawa poinformował, że spodziewa się około 50 tys. odwiedzających. Zarówno dla wystawców jak i gości w programie targów zaplanowano wiele ciekawych dyskusji, konferencji i paneli. Informujemy w jakich wydarzeniach dziś możemy wziąć udział.

BUDMA 2107 to największe spotkanie branży budowlanej w tej części Europy.
Oto lista wydarzeń targowych, których nie można przegapić.

VII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej – 8-9 lutego 2017

Początek godz. 10.00, pawilon 15, sala ABC. Podczas dwudniowego spotkania zostaną omówione niemal wszystkie zagadnienia związane z budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Nie zabraknie przykładów realizacji.

Kodeks urbanistyczno-budowlany na targach BUDMA 2017

8 lutego odbędzie się dyskusja na temat prowadzonych w resorcie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa prac nad projektem ustawy – Kodeks urbanistyczno-budowlany. Zapowiedziany rok temu w Poznaniu projekt, jest już po pogłębionych, ponad trzymiesięcznych konsultacjach publicznych, w których wzięło udział ponad trzy tysiące interesariuszy. Podczas spotkania omówionych zostanie wiele kwestii poruszanych w konsultacjach publicznych i uzgodnieniach międzyresortowych. Wszelkie uwagi zostaną przeanalizowane podczas branżowej dyskusji z udziałem wiceministra Tomasza Żuchowskiego.

Ciekawie zapowiadają się również debaty – „Budownictwo potrzebuje koniunktury. Co jest w stanie wskrzesić budownictwo?”- start 8 luty godz. 11.30 oraz „Społeczna odpowiedzialność architekta.” - rozpoczęcie godz. 10.30.

Eksperci na stoisku MURATORA

Zapraszamy również na stoisko MURATORA gdzie 8 lutego odbędzie się spotkanie z ekspertami, którzy udzielą porad projektowych, finansowych i dotyczących rozpoczęcia budowy. Kolejny dzień upłynie pod hasłem "Remont Roku 2016". Ogłoszone zostaną oficjalne wyniki konkursu (godz. 12.00). Natomiast 10 lutego otwieramy na stoisku Budowlane Centrum Edukacji, na które szczególnie zapraszamy nauczycieli szkół budowlanych wraz z uczniami. Chcielibyśmy porozmawiać o sytuacji szkół zawodowych, ich potrzebach, problemach, a takze sukcesach.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami, przemyśleniami na temat wydarzeń, w których wzięliście udział. Napiszcie co zaciekawiło Was najbardziej na tegorocznych targach BUDMA 2017.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej