Co łączy firmę Mitex ze słoniami?

2007-06-06 18:01

Nowe poznańskie ZOO już wkrótce będzie miało słoniarnię. Kontrakt na jej budowę podpisała w ostatnich dniach maja firma Mitex S.A. Zakres tej niecodziennej inwestycji obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku z  wybiegiem. Całość urozmaicą basen, wioska afrykańska i sztuczna rzeka...  

Inwestycja zapowiada się ineresująco. Ma to być jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych architektonicznie obiektów w europejskich ogrodach zoologicznych. Dzięki niemu wielkopolski ogród zoologiczny będzie mógł się pochwalić stałą ekspozycją 10 słoni afrykańskich. Ale to nie wszystko, bo oprócz funkcji typowo rekreacyjnych obiekt ma pełnić również funkcje edukacyjne oraz handlowe. Te drugie, również dzięki wiosce afrykańskiej, która powstanie na terenie wybiegu. Złożą się na nią drewniane wiaty, przykryte trzciną wodną.

Cały "kompleks" powstanie na powierzchni około 55 tys. mkw., z czego sam budynek zajmie ponad 3800 mkw. Zostanie on udostępniony zwiedzającym w połowie przyszłego roku - w czerwcu 2008 r. planowane jest bowiem zakończenie prac na budowie.

Wartość netto podpisanej 30 maja 2007 r. umowy wynosi prawie 30 mln zł. Inwestorem jest poznańskie ZOO, a projekt współfinansuje Unia Europejska.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej