Cersanit Mistrzem Polski!

2010-02-02 18:53
Mistrz Polski 2010 - CERSANIT III WAŁBRZYCH
Autor: GREENSPORT Mistrz Polski 2010 - CERSANIT III WAŁBRZYCH

W Branżowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej zwyciężyła drużyna Cersanitu. W ostatni weekend stycznia 2010 w Toruniu piłkarze pokonali zeszłorocznych złotych, srebrnych i brązowych medalistów.

Ani mróz, ani śnieżyce nie wystraszyły uczestników VIII Mistrzostw Polski Branży Budowlanej, Energetycznej i Konstrukcyjnej w Halowej Piłce Nożnej rozegranych w ostatni weekend stycznia 2010r. na halach sportowych w Chełmży i Unisławiu k. Torunia. Do rywalizacji przystąpiło osiemnaście reprezentacji firmowych z całego kraju.

Pierwszego dnia rozgrywek jako jedyni z kompletem zwycięstw w grupie byli ubiegłoroczni srebrni medaliści - Scanaqua z Ozorkowa, z awansem do drugiej rundy nie miała też problemów trzecia ekipa sprzed roku Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się turniejowi debiutanci ekipy z firm Lhoist Opolwap i Cersanit III.

W drugiej rundzie, której wyniki decydowały o składzie półfinałów nie brakowało niespodzianek i tak grupę A wygrała teoretycznie najsłabsza drużyna w tej grupie PBM Kamal z Bydgoszczy, która poprzedniego dnia w rozgrywkach grupowych miała tylko jeden zwycięski mecz. W grupie B najlepszy okazał się Cersanit III z Wałbrzycha, z grupy C do półfinału awansowała Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska, która decydującą o awansie bramkę zdobyła na 7 sekund przed zakończeniem meczu, natomiast ostatnim półfinalistą została Toruńska Energetyka Cergia.

W półfinale 2:1 w rzutach karnych (w normalnym czasie padł remis 1:1) Doraco pokonało Kamal, a Cersanit III Cergię 1:0. W meczu o brąz 5:4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3) Cergia wygrała z Kamalem, rzuty karne decydowały również o tytule Mistrza Polski po bezbramkowym meczu 3:2 w karnych Cersanit III pokonał Korporację Budowlaną Doraco.

Tytuł Króla Strzelców za 14 goli zdobył Sławomir Prokopciuk z Cergii, Najlepszym Bramkarzem Mistrzostw został Tomasz Fornalski z Cersanitu III. W konkursie rzutów wolnych zwyciężył Waldemar Wierzbowski z Cergii, natomiast w konkursie na najsilniejszy strzał tryumfował Piotr Kałoń z Cersanitu III.

Organizatorem imprezy była firma GREEN-SPORT, która już teraz zaprasza wszystkich chętnych do rywalizacji w letniej „trawiastej” edycji Mistrzostw w drugiej połowie maja!

Zgłoszenia: info@greensport.pl tel./fax 82 565-02-42.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej