Cersanit Mistrzem Polski!

2010-02-02 18:53
Mistrz Polski 2010 - CERSANIT III WAŁBRZYCH
Autor: GREENSPORT Mistrz Polski 2010 - CERSANIT III WAŁBRZYCH

W Branżowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej zwyciężyła drużyna Cersanitu. W ostatni weekend stycznia 2010 w Toruniu piłkarze pokonali zeszłorocznych złotych, srebrnych i brązowych medalistów.

Ani mróz, ani śnieżyce nie wystraszyły uczestników VIII Mistrzostw Polski Branży Budowlanej, Energetycznej i Konstrukcyjnej w Halowej Piłce Nożnej rozegranych w ostatni weekend stycznia 2010r. na halach sportowych w Chełmży i Unisławiu k. Torunia. Do rywalizacji przystąpiło osiemnaście reprezentacji firmowych z całego kraju.

Pierwszego dnia rozgrywek jako jedyni z kompletem zwycięstw w grupie byli ubiegłoroczni srebrni medaliści - Scanaqua z Ozorkowa, z awansem do drugiej rundy nie miała też problemów trzecia ekipa sprzed roku Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się turniejowi debiutanci ekipy z firm Lhoist Opolwap i Cersanit III.

W drugiej rundzie, której wyniki decydowały o składzie półfinałów nie brakowało niespodzianek i tak grupę A wygrała teoretycznie najsłabsza drużyna w tej grupie PBM Kamal z Bydgoszczy, która poprzedniego dnia w rozgrywkach grupowych miała tylko jeden zwycięski mecz. W grupie B najlepszy okazał się Cersanit III z Wałbrzycha, z grupy C do półfinału awansowała Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska, która decydującą o awansie bramkę zdobyła na 7 sekund przed zakończeniem meczu, natomiast ostatnim półfinalistą została Toruńska Energetyka Cergia.

W półfinale 2:1 w rzutach karnych (w normalnym czasie padł remis 1:1) Doraco pokonało Kamal, a Cersanit III Cergię 1:0. W meczu o brąz 5:4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3) Cergia wygrała z Kamalem, rzuty karne decydowały również o tytule Mistrza Polski po bezbramkowym meczu 3:2 w karnych Cersanit III pokonał Korporację Budowlaną Doraco.

Tytuł Króla Strzelców za 14 goli zdobył Sławomir Prokopciuk z Cergii, Najlepszym Bramkarzem Mistrzostw został Tomasz Fornalski z Cersanitu III. W konkursie rzutów wolnych zwyciężył Waldemar Wierzbowski z Cergii, natomiast w konkursie na najsilniejszy strzał tryumfował Piotr Kałoń z Cersanitu III.

Organizatorem imprezy była firma GREEN-SPORT, która już teraz zaprasza wszystkich chętnych do rywalizacji w letniej „trawiastej” edycji Mistrzostw w drugiej połowie maja!

Zgłoszenia: info@greensport.pl tel./fax 82 565-02-42.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej