Cerrad z innowacyjną linią produkcyjną płytek wielkoformatowych

2021-01-29 16:50
fabryka płytek ceramicznych
Autor: Cerrad Fabryka firmy Cerrad w Starachowicach

Cerrad inwestuje ponad 122 mln złotych w pionierską technologię. W Starachowicach powstaje innowacyjna i ekologiczna linia pilotażowa do produkcji wielkoformatowych, głęboko strukturalnych płytek gresowych. Producent płytek stawia na proekologiczne rozwiązania.

Nowoczesna linia przeznaczona będzie do produkcji wielkoformatowych płytek ceramicznych w technologii gresu z wykorzystaniem braków miękkich, powstałych na etapie formowania produktu oraz umożliwiająca wykonanie w produkcie głębokiej struktury. Produkcja w tej technologii pozwoli nie tylko na wprowadzenie na rynek nowych, unikalnych produktów, ale także zmniejszyć zapotrzebowania na surowce, wodę i energię. Ograniczy wpływ na środowisko naturalne.

Rozpoczęcie produkcji płytek wielkoformatowych w nowej technologii planowane jest na początku 2022 roku. Cerrad na inwestycję otrzyma dotację 40% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej