Cerrad z innowacyjną linią produkcyjną płytek wielkoformatowych

2021-01-29 16:50
fabryka płytek ceramicznych
Autor: Cerrad Fabryka firmy Cerrad w Starachowicach

Cerrad inwestuje ponad 122 mln złotych w pionierską technologię. W Starachowicach powstaje innowacyjna i ekologiczna linia pilotażowa do produkcji wielkoformatowych, głęboko strukturalnych płytek gresowych. Producent płytek stawia na proekologiczne rozwiązania.

Nowoczesna linia przeznaczona będzie do produkcji wielkoformatowych płytek ceramicznych w technologii gresu z wykorzystaniem braków miękkich, powstałych na etapie formowania produktu oraz umożliwiająca wykonanie w produkcie głębokiej struktury. Produkcja w tej technologii pozwoli nie tylko na wprowadzenie na rynek nowych, unikalnych produktów, ale także zmniejszyć zapotrzebowania na surowce, wodę i energię. Ograniczy wpływ na środowisko naturalne.

Rozpoczęcie produkcji płytek wielkoformatowych w nowej technologii planowane jest na początku 2022 roku. Cerrad na inwestycję otrzyma dotację 40% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej