Bydgoszcz promuje lokalnych inwestorów

2012-11-20 13:31
konferencja bydgoszcz
Autor: Bluevine Consulting

Podczas gdy miasta poszukują zagranicznych inwestorów, Bydgoszcz promuje lokalnych, odnoszących międzynarodowe sukcesy. O potencjale inwestycyjnym miasta, o szansach i wyzwaniach dla inwestorów, a także o sukcesach lokalnych firm na konferencji Development for better future - 29 listopada w Bydgoszczy.

Bydgoszcz znajduje się w Pomorskiej SSE, a Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny jest jednym z największych parków w Polsce. Miasto jest silnym ośrodkiem przemysłowym. W Bydgoszczy funkcjonuje 16 uczelni o profilu ekonomicznym i technicznym. Bydgoszcz jest miastem młodych ludzi, co oznacza ogromny potencjał siły roboczej.

Inwestorzy obecni w regionie chwalą zdywersyfikowany rynek, niskie koszty pracy, wykwalifikowaną kadrę, dogodną lokalizację w centralnej Polsce, niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Nowych inwestorów Bydgoszcz zachęca do inwestowania obiecując pomoc na etapie planowania i realizacji inwestycji.

Bydgoszcz szczególnie docenia lokalnych inwestorów, znających lokalną specyfikę i świadczących usługi dla lokalnego klienta. Wzorcowym przykładem i dumą Bydgoszczy jest chociażby firma  Pesa Bydgoszcz, która realizuje kontrakty warte miliardy euro. Osiągnięcia swoich największych inwestorów Bydgoszcz będzie promować na konferencji Development for better future, w ramach cyklu Prospects in Poland.

Konferencja na którą zaprasza Urząd Miasta Bydgoszczy odbędzie się już 29 listopada w hotelu Słoneczny Młyn. Podczas spotkania organizatorzy spróbują przekonać że rozwój firmy jest możliwy w obecnych czasach. Na pytanie jak wykorzystać lokalny potencjał i możliwości odpowiedzą firmy które już osiągnęły sukces. Ponadto zaproszeni eksperci z polskich i zagranicznych firm będą dyskutować nad największymi szansami i wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorcami teraz. Najciekawsze zapewne będą prognozy na najbliższe lata.

Spotkanie dla firm jest bezpłatne po potwierdzeniu elektronicznej rezerwacji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w konferencji Development for better future.

konferencja prospects in poland
Autor: Bluevine Consulting
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej