Budownictwo energetyczne. Polimex-Mostostal stara się o kontrakty. WIDEO

2012-05-08 15:18
Konrad Jaskóła, prezes Zarządu Polimex-Mostostal
Autor: Polimex-Mostostal SA

Polimex-Mostostal od początku roku, pozyskał kilkanaście kontraktów, w tym jeden na ponad 11 mld złotych. W ramach realizacji spółka wybuduje bloki energetyczne w elektrowni Opole. Wykonawca na tym nie poprzestaje i walczy w przetargach o kolejne inwestycje z zakresu energetyki.

Polimex-Mostostal, który realizuje budowy głównie z zakresu energetyki i chemii, złożył propozycję w przetargu na odazotowanie spalin w PKN Orlen. Wartość inwestycji opiewa na ponad pół miliarda złotych.

Przeczytaj również: Polimex-Mostostal przedstawił wyniki finansowe za 2011 rok

Komentuje Konrad Jaskóła, prezes Zarządu Polimex-Mostostal:

Polimex-Mostostal inwestuje w budownictwo energetyczne

Spółka konsekwentnie realizuje projekty dla sektora energetycznego. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Polimex-Mostostal jako członek konsorcjum (Rafako i Mostostal-Warszawa) wygrał przetarg na kwotę 11,5 mld złotych. W ramach przedsięwzięcia zostaną wybudowane dwa bloki energetyczne w elektrowni Opole. Obiekty zostaną zrealizowane odpowienio w ciągu 54 i 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac przez zamawiającego.

Ponadto, Polimex stara się o pozyskanie kolejnego kontraktu w elektrowni w Kozienicach, gdzie wspólnie z Hitachi Power Europe startuje w przetargu ogłoszonym przez Eneę. W postępowaniu Polimex-Mostostal rywalizuje z chińskim konsorcjum China National Electric Engineering (CNEE) i China Overseas Engineering Group. Przedmiotem przetargu jest wybudowanie bloku węglowego o mocy 1000 MW. Szacowany koszt inwestycji to 5,5-6 mld złotych. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w drugiej połowie czerwca. Blok zostanie wybudowany do końca 2016 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej