Budowa obwodnicy Augustowa - ciąg dalszy...

2009-03-30 13:36
Minister Infrastrutkruy Cezary Grabarczyk oraz Minister Środowiska Maciej Nowicki
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Minister Infrastrutkruy Cezary Grabarczyk oraz Minister Środowiska Maciej Nowicki

- Ruszyła już nowa procedura. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Liczymy na to, że w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy może zostać wydana decyzja środowiskowa w sprawie budowy obwodnicy Augustowa. Nie czekamy na nią, już przygotowujemy przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej - powiedział 27 marca 2009 r. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podczas konferencji prasowej w resorcie środowiska.  - Jeżeli nie napotkamy na żadne nieprzewidziane przeszkody, obwodnica będzie gotowa do końca 2013 r.

Minister środowiska Maciej Nowicki powiedział, że dzięki obradom "okrągłego stołu", zapoczątkowanym w styczniu 2008 r. udało na się uporać z konfliktem nabrzmiałym przez lata.
– Wcześniej forsowana argumentacja nie mogła zakończyć się sukcesem, bowiem przy ustalaniu przebiegu obwodnicy Augustowa nie wzięto pod uwagę różnych wariantów, czego wymaga od nas prawo unijne – dodał. Minister Środowiska poinformował, że nowy przebieg obwodnicy ominie Dolinę Rospudy, przechodząc przez miejscowość Raczki.

Minister Grabarczyk zapewnił, że inwestycje infrastrukturalne w Polsce będą realizowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu szkodziły środowisku naturalnemu.
– Zadaniem wszystkich, także drogowców jest zachowanie go w jak najlepszym stanie – powiedział. Dodał, że receptą na sukces jest dialog oraz przestrzeganie procedur i prawa Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej