BUDMA 2024 w Poznaniu: Ruszyły Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury na MTP

2024-01-30 12:29

Jedno z ważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Polsce i Europie rozpoczęło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. BUDMA 2024 odbywa się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”. Na targach spotykają się nie tylko producenci, ale też dystrybutorzy, którzy dzielą się z odwiedzającymi wiedzą i doświadczeniem. Do 2 lutego możemy wziąć udział w ciekawych prezentacjach i konkursach. Zobacz zdjęcia z oficjalnego otwarcie wydarzenia, nad którym mamy patronat!

Spis treści

  1. Zielona przyszłość budownictwa
  2. "Polskie budownictwo to sybol dobrej jakosci"
  3. BUDMA 2024: Ruszyły targi budowlane w Poznaniu! Zobacz zdjęcia

Zielona przyszłość budownictwa

Tegoroczna edycja wydarzenia jest połączeniem świata budownictwa i architektury, tak aby znaleźć równowagę między estetyką a funkcjonalnością w projektach przyszłości. Współcześnie mierzymy się z wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi oraz globalnym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania.

„Zielona przyszłość budownictwa” ma stać się swego rodzaju drogowskazem dla branży budowlanej w dążeniu do osiągnięcia harmonii między postępem a odpowiedzialnością ekologiczną.

- 650 wystawców, 25 krajów w 9 pawilonach na powierzchni liczącej ponad 50 000 metrów kwadratowych czyni to wydarzenie największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszy nie tylko udział wystawców, ale również międzynarodowa publiczność, bo spodziewamy się zwiedzających z blisko 40 krajów. Mam nadzieję, że dzięki zwiedzającym polskie wyroby, które są najwyższej jakości znajdą swoich odbiorców we wszystkich krańcach naszego świata, bo przecież temu służą targi - mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

"Polskie budownictwo to sybol dobrej jakosci"

Jak podkreśla minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, zielona przyszłość budownictwa to jedno z wyzwań, które czeka rząd. Innowacyjność, pracowitość, ale też wsparcie rządu pod kątem wdrożeń i stanowienia stabilnego prawa ze strony ministerstwa klimatu i środowiska, ale także ministerstwa infrastruktury i ministerstwa rozwoju będzie decydowało czy rozwiązania będą przekute w sukces.

- Gospodarka budzi się i jeszcze może nie weszła na pełne tory rozpędu, ale jest w bardzo ważnym momencie po czasach kryzysu, pandemii, galopujących cen. To jet czas w którym nastąpiła pewnego rodzaju stabilizacja, którą musimy przekuć w nasz sukces. Po to tu dzisiaj jesteśmy tak dużą reprezentacją rządową, aby rozmawiać - zauważa Paulina Hennig-Kloska.

BUDMA 2024: Ruszyły targi budowlane w Poznaniu! Zobacz zdjęcia

Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, Fakro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej