BUDMA 2017, a za rok BUDMA 2018...

2017-02-27 17:02
BUDMA 2017
Autor: MTP BUDMA 2017

Na BUDMIE 2017 dopisali wystawcy, których w Poznaniu było ponad 800 z 26 krajów. Nie zabrakło odwiedzających zainteresowanych budownictwem i architekturą - na powierzchni 55 tys. m2 najnowsze propozycje branży zobaczyło niemal 45 tys. targowych gości.

Działo się na BUDMIE 2017. Wyjątkowo bogaty był również program wydarzeń.

BUDMA 2017 w pigułce

Kilkaset nowości i kilkadziesiąt rynkowych premie, 29 Złotych Medali MTP targów BUDMA oraz WinDoor-tech – to wszystko czekało na targowych gości w Poznaniu. Szczególnie rynkowe premiery wzbudzały duże zainteresowanie wśród zwiedzających.

Technologiczne nowinki to tylko jeden z powodów wizyt na BUDMIE. Wiele osób przybyło do Poznania ze względu na bogaty program merytoryczny. W tym roku było to trzydniowe I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, które odbyło się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W ramach Forum zostały poruszone m.in. takie tematy, jak: Kodeks urbanistyczno–budowlany, program Mieszkanie Plus, nadzór rynku wyrobów budowlanych. O projektowaniu i wykonaniu lekkiej obudowy, warunkach technicznych, metodyce ocen okładzin ściennych, roli szczelności w budynkach użyteczności publicznej dużo było na konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie DaFa. Z kolei tematyką efektywności energetycznej, zaletami budowania obiektów w technologii pasywnej oraz głęboką termomodernizacją zajęło się VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej.

Forum Architektury po raz kolejny miało szereg wydarzeń dla architektów, wśród których były spotkania z gośćmi specjalnymi: architektami z pracowni Bulanda Mucha Architekci, Stanisławem Niemczykiem i Fernando Menisem. Hiszpański architekt, twórca Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki był największą gwiazdą architektoniczną tegorocznej BUDMY.

O fachowcach z branży budowlanej BUDMA nigdy nie zapomina. Wiele pokazów, szkoleń czy konkursów czekało na nich każdego dnia targowego. Warto tutaj wymienić pokazy prawidłowych technik montażu stolarki otworowej w ramach projektu Monteriada. Widowiskowa była próba włamania przez okno firmy Internorm, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił. Dało się wyłamać jedynie okno, które zostało źle zamontowane. W Strefie Turbo Mocy, gdzie dekarze, cieśle oraz blacharze walczyli o miano Turbo DEKARZA. Zawodnicy mieli do wykonania aż 11 zadań. Przy okazji został ustanowiony nowy rekord Polski w montażu okna dachowego – 13 min i 8 sekund, czyli o 21 sekund lepiej od poprzedniego wyniku.

Trzeba też pamiętać, że tej 26. BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH. Tu po raz kolejny największą atrakcją okazała się Fabryka Okien na Żywo, a tym razem produkowano drzwi i okna aluminiowe, które zostaną przekazane Fundacji Patria w Imiołkach.

Tu można zobaczyć z wideo z premierami BUDMY 2017 >> 

BUDMA 2018

Jedna BUDMA kończy się, ale zaczynają się od razu przygotowania do kolejnej. Międzynarodowe Targi Poznańskie poinformowały, że BUDMA 2018 odbędzie się w terminie 30 stycznia do 2 lutego, a będą jej towarzyszyć targi KOMINKI.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej