BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”

2015-02-25 12:09
BUDMA 2015. Wykład M. Arczyńskiej Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
Autor: ARCHITEKTURA-murator Monika Arczyńska - wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik "Architektura-murator" zaprasza na wykład Moniki Arczyńskiej, poświęcony konkursom architektonicznym ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i Mies van der Rohe Award

Monika Arczyńska jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”, wykładowcą na Politechnice i Uniwersytecie Gdańskim, autorką bloga SIX LETTER CITY. Od 2006 roku pracuje w irlandzkiej pracowni architektonicznej Heneghan Peng Architects. Architektka specjalizuje się głównie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. W portfolio ma m.in. projekty Wielkiego Muzeum Egipskiego, Giant’s Causeway Visitor Centre, Muzeum Palestyny, Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie.

Jako pracownik naukowy zajmuje się problemami polityki mieszkaniowej. W swojej pracy doktorskiej badała relacje pomiędzy społeczeństwem konsumpcyjnym a zrównoważonym mieszkalnictwem.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE I BUDMA

Ostatnie lata to wyjątkowy czas dla polskiej architektury. Liczne realizacje uznanych architektów, rosnąca jakość wykonawstwa oraz fundusze unijne sprawiły, że jej poziom podnosi się z roku na rok. Polski rynek otworzył się na zagranicznych projektantów, co pokazują nominacje do konkursu im. Miesa van der Rohe. Wszystkie wyróżnione w nim obiekty z Polski zaprojektowali zagraniczni architekci. Zachodzące zmiany dokumentuje też polski konkurs „Życie w architekturze”, organizowany przez „Architekturę-murator”. Oba konkursy podsumowują ostatnie dwa lata, różnią się jednak m.in. zasięgiem, liczbą nominacji i sposobem ich zgłaszania. Który z nich jest bardziej reprezentatywny dla polskiej architektury? (M. Arczyńska)

Wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
12 marca 2015, godz.16:00-17:00
BUDMA, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
pawilon 6A, Forum INSPIRACJE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej