BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”

2015-02-25 12:09
BUDMA 2015. Wykład M. Arczyńskiej Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
Autor: ARCHITEKTURA-murator Monika Arczyńska - wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik "Architektura-murator" zaprasza na wykład Moniki Arczyńskiej, poświęcony konkursom architektonicznym ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i Mies van der Rohe Award

Monika Arczyńska jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”, wykładowcą na Politechnice i Uniwersytecie Gdańskim, autorką bloga SIX LETTER CITY. Od 2006 roku pracuje w irlandzkiej pracowni architektonicznej Heneghan Peng Architects. Architektka specjalizuje się głównie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. W portfolio ma m.in. projekty Wielkiego Muzeum Egipskiego, Giant’s Causeway Visitor Centre, Muzeum Palestyny, Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie.

Jako pracownik naukowy zajmuje się problemami polityki mieszkaniowej. W swojej pracy doktorskiej badała relacje pomiędzy społeczeństwem konsumpcyjnym a zrównoważonym mieszkalnictwem.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE I BUDMA

Ostatnie lata to wyjątkowy czas dla polskiej architektury. Liczne realizacje uznanych architektów, rosnąca jakość wykonawstwa oraz fundusze unijne sprawiły, że jej poziom podnosi się z roku na rok. Polski rynek otworzył się na zagranicznych projektantów, co pokazują nominacje do konkursu im. Miesa van der Rohe. Wszystkie wyróżnione w nim obiekty z Polski zaprojektowali zagraniczni architekci. Zachodzące zmiany dokumentuje też polski konkurs „Życie w architekturze”, organizowany przez „Architekturę-murator”. Oba konkursy podsumowują ostatnie dwa lata, różnią się jednak m.in. zasięgiem, liczbą nominacji i sposobem ich zgłaszania. Który z nich jest bardziej reprezentatywny dla polskiej architektury? (M. Arczyńska)

Wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
12 marca 2015, godz.16:00-17:00
BUDMA, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
pawilon 6A, Forum INSPIRACJE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej