BUDMA 2014. 11-14 marca 2014 Poznań

2014-01-23 14:53
BUDMA 2014
Autor: MTP Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014

Jak zapowiadają organizatorzy tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, impreza będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na nowy termin, który został wyznaczony nie na styczeń, a na 11-14 marzec 2014. BUDMA 2014 będzie się wyróżniała podkreśleniem szczególnej roli architektury, towarzyszyć jej będą także Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Salon Łazienek i Wellness AQUASAN.

Poznańska BUDMA to najważniejsza targowa impreza branży budowlanej i branż z nim związanych. O ile od zawsze BUDMA była miejscem spotkań profesjonalistów, tak w tym roku organizatorzy wyraźnie klasyfikują ofertę do czterech podstawowych grup – przedstawicieli handlu, architektów i projektantów, wykonawców oraz inwestorów i deweloperów. Również pod tym kątem przygotowywane są specjalne wydarzenia, które przyczynią się do maksymalnego wykorzystania potencjału targów.

BUDMA 2014

Pierwszy dzień targów będzie Dniem Dystrybutora dedykowanym przedstawicielom handlu. W tym dniu będzie funkcjonować będzie również specjalnie przygotowana Strefa Dystrybutora, w handlowcy będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą Targów.
Uruchomiony zostanie  projekt Strada di Architettura, który jest częścią Forum Architektury organizowanego wspólnie z Izbą Architektów RP. Specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów będzie miała za zadanie m.in. pokazanie bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury, a producentami i dystrybutorami materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Dla tej grupy zwiedzających zorganizowane również będą liczne debaty i  konferencje. 
Jeden z targowych pawilonów - Strefa Testów - będzie zadedykowany wykonawcom, którzy będą mogli na żywo wypróbować czy dowiedzieć się od specjalistów o najlepszym i najbardziej efektywnym zastosowaniu m.in. narzędzi, klejów, fug, czy zapraw. Specjalna, interaktywna przestrzeń wystawiennicza to innowacyjne podejście do tematu prezentacji oferty wystawców. Warto też będzie odwiedzić stoiska producentów, których wyroby zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP. Na BUDMIE największym zainteresowaniem cieszą się zawsze targowe nowości. W tym roku organizatorzy planują wzmocnić przekaz promocyjny o najnowszych propozycjach wystawców.
To tylko kilka przykładów działań, które proponują i podejmują organizatorzy w celu wzmocnienia przekazu informacyjnego i promocyjnego. Najważniejsze jednak, i to podkreślają specjaliści marketingu targowego, to odpowiednio przygotować się do wystawy. Aby nie liczyć tylko na „przypadkowych zwiedzających”, o obecności na targach powinno się powiadomić zarówno stałych, jak i potencjalnych kontrahentów, z którymi firma próbuje nawiązać współpracę od dłuższego czasu.

Targi towarzyszące

Spośród imprez towarzyszących BUDMIE warto wspomnieć o powrocie po przerwie Salonu Łazienek i Wellness AQUASAN, któremu  towarzyszyć będą liczne warsztaty, prezentacje oraz prelekcje dedykowane w szczególności architektom wnętrz, wykonawcom i handlowcom. Salon wypełni ceramika sanitarna, armatura, płytki ceramiczne, kabiny prysznicowe, sauny, wellness oraz akcesoria łazienkowe.
Swoją ofertę zaprezentuje architektom, inwestorom, wykonawcom i handlowcom również „płomienna” branża podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. BUDMA to jedyne miejsce na targowej mapie Polski, w którym branża kominkowa może przedstawić swoją ofertę w pełnej okazałości, gdzie podziwiać będzie można kominki płonące żywym ogniem.
Równolegle z BUDMĄ odbędą się także Targi Branży Szklarskiej GLASS, które zaprezentują możliwości zastosowania nowoczesnego szkła. W nowoczesnych wnętrzach szkło jest bowiem dzisiaj istotnym elementem aranżacji i wyposażenia. Sprawdza się też m.in. na samoczyszczących się fasadach, ogranicza zużycie energii, chroni przed włamaniami, redukuje hałas. O tym, jak szkło może dzisiaj zostać  wykorzystane decyduje już tylko wyobraźnia. W ofercie targów GLASS będzie można znaleźć maszyny, urządzenia i akcesoria do obróbki szkła płaskiego, szkło płaskie stosowane w przemyśle i w budownictwie oraz gotowe wyroby ze szkła.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 tradycyjnie objął patronatem MURATOR S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej