BOŚ nie czeka na Ustawę o OZE i wprowadza nowy program promujący odnawialne źródła energii

2014-02-14 13:18

BOŚ od dawna już wspiera budownictwo energooszczędne i tworzy programy, które pomagają finansować tego typu inwestycje. Ponieważ Ustawa o OZE mająca w Polsce regulować kwestie energetyki odnawialnej na dobre utknęła w komisjach rządowych, BOŚ wychodzi z kolejną inicjatywą dla polskich rodzin zakupu lub budowy własnego domu wyposażonego w ekologiczne źródła ciepła.

Nowy program o nazwie BOŚ EKOSystem, opracowany przez Bank Ochrony Środowiska, dotyczy domów jednorodzinnych, zarówno nowo budowanych, jak i już zamieszkałych. Chodzi przede wszystkim o obniżenie kosztów ogrzewania domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Bank Ochrony Środowiska zajmie się tym razem nie tylko finansowaniem inwestycji, lecz chce oferować gotowy produkt dla inwestora, który podejmie decyzję o budowie domu lub modernizacji istniejących instalacji. BOŚ będzie proponował klientom budowę mikroinstalacji: od doboru systemu, poprzez montaż, serwis, koncząc, oczywiście, na finansowaniu.

W skład mikroinstalacji proponowanej przez BOŚ mogą wchodzić pompa ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, moduły kotłowe. Dodatkowo będzie oferowane - sterowanie instalacją, również mobilne, a także jej ubezpieczenie. Dobór instalacji, a co za tym idzie jej koszt, uzależniony będzie od architektury, metrażu, technologii wykonania domu oraz liczby domowników.

BOŚ przygotował dwa warianty instalacji - z pompą ciepła o mocy 9 i 14 kW. Rozwiązanie będzie dobierane indywidualnie, a współpraca z bankiem rozpoczyna się bezpłatną wizytą doradcy na placu budowy lub w istniejącym domu. BOŚ deklaruje 100% finansowania na zakup instalacji, ale również budowę domu. Właściciele starych domów mogą dostać propozycję pomyślenia o termomodernizacji domu zanim skorzystają z rozwiązania BOŚ EKOSystem. Korzystanie z odnawialnych źródeł ciepła jest najbardziej efektywne, gdy dom ma wysoki standard energetyczny.

Eksperci BOŚ podkreślają, że najlepszym momentem na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty banku jest etap projektowania domu.

Wszystkie elementy instalacji są produktami polskich producentów z 10-letnią gwarancją. Okres kredytowania wynosi 30 lat.

Zobacz szczegółowy opis elementów instalacji BOŚ EKOSystem

 

OZE BOŚ EKOSystem
Autor: BOŚ Mikroinstalacja BOŚ EKOSystem składa się z modułu solarnego (1), modułu pompy ciepła (2), modułu fotowoltaicznego (3) i modułu kotłowni (4)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej