BOŚ nie czeka na Ustawę o OZE i wprowadza nowy program promujący odnawialne źródła energii

2014-02-14 13:18

BOŚ od dawna już wspiera budownictwo energooszczędne i tworzy programy, które pomagają finansować tego typu inwestycje. Ponieważ Ustawa o OZE mająca w Polsce regulować kwestie energetyki odnawialnej na dobre utknęła w komisjach rządowych, BOŚ wychodzi z kolejną inicjatywą dla polskich rodzin zakupu lub budowy własnego domu wyposażonego w ekologiczne źródła ciepła.

Nowy program o nazwie BOŚ EKOSystem, opracowany przez Bank Ochrony Środowiska, dotyczy domów jednorodzinnych, zarówno nowo budowanych, jak i już zamieszkałych. Chodzi przede wszystkim o obniżenie kosztów ogrzewania domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Bank Ochrony Środowiska zajmie się tym razem nie tylko finansowaniem inwestycji, lecz chce oferować gotowy produkt dla inwestora, który podejmie decyzję o budowie domu lub modernizacji istniejących instalacji. BOŚ będzie proponował klientom budowę mikroinstalacji: od doboru systemu, poprzez montaż, serwis, koncząc, oczywiście, na finansowaniu.

W skład mikroinstalacji proponowanej przez BOŚ mogą wchodzić pompa ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, moduły kotłowe. Dodatkowo będzie oferowane - sterowanie instalacją, również mobilne, a także jej ubezpieczenie. Dobór instalacji, a co za tym idzie jej koszt, uzależniony będzie od architektury, metrażu, technologii wykonania domu oraz liczby domowników.

BOŚ przygotował dwa warianty instalacji - z pompą ciepła o mocy 9 i 14 kW. Rozwiązanie będzie dobierane indywidualnie, a współpraca z bankiem rozpoczyna się bezpłatną wizytą doradcy na placu budowy lub w istniejącym domu. BOŚ deklaruje 100% finansowania na zakup instalacji, ale również budowę domu. Właściciele starych domów mogą dostać propozycję pomyślenia o termomodernizacji domu zanim skorzystają z rozwiązania BOŚ EKOSystem. Korzystanie z odnawialnych źródeł ciepła jest najbardziej efektywne, gdy dom ma wysoki standard energetyczny.

Eksperci BOŚ podkreślają, że najlepszym momentem na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty banku jest etap projektowania domu.

Wszystkie elementy instalacji są produktami polskich producentów z 10-letnią gwarancją. Okres kredytowania wynosi 30 lat.

Zobacz szczegółowy opis elementów instalacji BOŚ EKOSystem

 

OZE BOŚ EKOSystem
Autor: BOŚ Mikroinstalacja BOŚ EKOSystem składa się z modułu solarnego (1), modułu pompy ciepła (2), modułu fotowoltaicznego (3) i modułu kotłowni (4)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej