Biurowiec Eurocentum w Warszawie. Warunkowa umowa o roboty budowlane podpisana

2012-03-12 10:59
Eurocentrum Office Center
Autor: Capital Park Biurowiec Eurocentrum Office Complex, inwestycja Grupy Capital Park, powstaje w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Biurowiec zaprojektowano zgodnie z normami budownictwa zrównoważonego, czego potwierdzeniem jest uzyskany precertyfikat LEED na poziomie Gold

Erbud podpisał z Grupą Capital Park warunkową umowę o roboty budowlane. W ramach inwestycji spółka wybuduje biurowiec klasy A w Warszawie. Inwestycja o nazwie Eurocentrum Complex Office zostanie zrealizowana zgodnie ze standardami zrównoważonego rozwoju.

Warszawska spółka budowlana Erbud podpisała 9 marca, warunkową umowę na roboty budowlane. Zleceniodawcą jest spółka Dakota, z Grupy Capital Park. W ramach kontraktu Erbud wybuduje biurowiec klasy A+ w Warszawie, o wartości 336,7 mln złotych netto. Warunkiem, który zawiesza umowę jest przedstawienie przez dewelopera pisemnego polecenia rozpoczęcia budowy. Inwestor ma złożyć wniosek nie później niź do 30 czerwca 2012 roku. Roboty budowlane mają zakończyć się w ciągu 45 miesięcy od rozpoczęcia.

Biurowiec a zrównoważony rozwój

Inwestycja o nazwie Eurocentum Office Complex będzie szesnastopiętrowym biurowcem klasy A+. Obiekt zostanie wybudowany przy. Al. Jerozolimskich. Inwestycję będą towrzyły biura, pasaże handlowo-usługowe oraz patia z wewnętrznymi ogrodami. Biurowiec Eurocentrum został zaprojektowany zgodnie ze standardami ekologicznego budownictwa, co świadczy o tym, że deweloper dba o zrównoważony rozwój. Wpływ procesu budowlanego na środowisko zostanie zminimalizowany, m.in. poprzez: zobligowanie wszystkich wykonawców do stosowania planu gospodarki odpadami, zabezpieczenie przed przedostawaniem się osadów do systemu kanalizacji, kontrolę pyłu budowlanego, przeciwdziałanie zanieczyszczaniu sąsiadujących dróg i nieruchomości.

Eurocentrum Complex Office- opis inwestycji

Erbud wykonując roboty budowlane wykorzysta istniejącą infrastrukturę. Wykonawca zagospodaruje konstrukcję parkingową na terenie budowy. Przy budowie Erbud będzie korzystał z materiałów lokalnych, pochodzących z wtórnego odzysku, a w przypadku produktów z drewna - ze źródeł certyfikowanych. Biurowiec zostanie wybudowany w pobliżu pl. Zawiszy i dworca Warszawa-Zachodnia, co ułatwi dojazd do obiektu zarówno autem, jaki i komunikacją miejską. Obiekt będzie miał garaż podziemny na 774 miejsca postojowe.

Biurowiec Eurocentrum

Nazwa: Biurowiec Eurocentrum Office Complex
Lokalizacja: al. Jerozolimskie, Warszawa, woj. mazowieckie
Stan inwestycji: planowana
Realizacja: 2012-2016
liczba kondygnacji: 15 naziemnych, 1 podziemna
pow. całkowita [m2]: 69 961 tys.
pow. użytkowa [m2]: 67 532 tys.
kubatura [m3]: 2 429

Inwestor: Grupa Capital Park Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna PRC Architekci
Generalny wykonawca: Erbud SA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej