Biurowce w Polsce - konferencja 25 października w Warszawie

2012-09-11 23:57
Biurowiec Saturn, autorzy: JEMS sp. z o.o., architekci: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski
Autor: Wojciech Kryński Biurowiec Saturn, autorzy: JEMS sp. z o.o., architekci: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski

Organizatorzy konferencji Biurowce w Polsce obserwują ożywienie na rynku powierzchni biurowych. Najemcy powierzchni biurowych wracają, a inwestorzy budują nowe biurowce w kolejnych miastach.

Pustostany w biurowcach oddawanych do użytku w pokryzysowych latach 2008-2010 zostały już w większości zagospodarowane. Deweloperzy wznawiają inwestycje – praktycznie każdego miesiąca w dużych miastach Polski rusza budowa nowych, dużych projektów. Ogólny optymizm branży psują nieco banki, które wciąż bardzo wstrzemięźliwie udzielają kredytów na nowe inwestycje komercyjne. Trudno też przewidzieć, jakie skutki dla naszej gospodarki w skali makro może mieć niestabilna sytuacja w krajach PIIGS (Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja i Hiszpania).

Według organizatorów konferencji nie ulega watpliwości, że kryzys na naszym rynku powierzchni biurowym należy już do przeszłości. Kiedy w takim razie można spodziewać się powrotu koniunktury z prawdziwego zdarzenia? Odpowiedzi na to i inne pytania będą poszukiwać uczestnicy 5. edycji konferencji Biurowce w Polsce.

Konferencja to jedno z najważniejszych spotkań branży biurowej w Polsce. Odbędzie się 25 października w hotelu Marriott w Warszawie. W forum konferencji udział weźmie ponad 30 prelegentów reprezentujących pełne spektrum poglądów i opinii oraz blisko 250 uczestników czynnie działających na polskim rynku biurowym.

Szczególnej uwadze organizatorzy polecają zwłaszcza pierwszą część dnia konferencyjnego, podczas której o obecnej sytuacji będą dyskutować przedstawiciele największych deweloperów na polskim rynku oraz międzynarodowych firm doradczych. Godne polecenia są również panele dyskusyjne poświęcone zaawansowanym technologiom, podnoszącym atrakcyjność budynków biurowych w oczach najemców oraz fenomenowi atrakcyjności polskich biurowców wśród zachodnich funduszy inwestycyjnych.

Nie zabraknie również dyskusji z przedstawicielami banków finansujących inwestycje komercyjne. Wśród prelegentów, moderatorów dyskusji i panelistów znajdą się dzienikarze branżowi, uznani analitycy oraz przedstawiciele największych graczy na polskim rynku biurowym.

Konferencja Biurowce w Polsce, 25 października 2012 roku, hotel Marriott, Warszawa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej