Bipromet dla ArcelorMittal Ostrava a.s.

2008-05-29 16:13

Katowicki Bipromet podpisał - 27 maja 2008 roku - z ArcelorMittal Ostrava a.s. umowę na przeprowadzenie kompleksowego remontu elektrofiltrów spalin taśm spiekalniczych nr SP 4 i SP 5 w Hucie ArcelorMittal w Ostrawie - Aglomerownia Południe. Zadanie o wartości netto 2 440 000 euro (ok. 8,3 mln zł) zostanie wykonane przez Bipromet do kwietnia 2009 roku.

W ramach kontraktu Bipromet zaprojektuje, dostarczy i zamontuje wyposażenie wewnętrzne remontowanych elektrofiltrów.

Zawarta umowa jest kontynuacją owocnej współpracy w zakresie kompleksowej modernizacji zakładów stalowych w ramach Grupy ArcelorMittal. Realizacja tego tematu stwarza Biprometowi dogodne warunki do ubiegania się między innymi o kolejne kontrakty w ramach planowanych, wielomilionowych inwestycji związanych z ochroną środowiska w europejskich zakładach ArcelorMittal. Modernizacja układu odpylania spalin ma na celu doprowadzenie do osiągnięcia parametrów technicznych zgodnych z wymogami dyrektyw UE.

Modernizacja elektrofiltrów w Ostravie jest zgodna z core-businessem Biprometu, na który składa się również projektowanie i dostawy kompletnych linii technologicznych ograniczających emisję szkodliwych substancji do atmosfery, w tym w szczególności instalacji odpylania gazów w procesach przemysłowych, elektrofiltrów, filtrów workowych oraz reaktorów do schładzania gazów.

Lista referencyjna katowickiego przedsiębiorstwa w zakresie projektów dotyczących ochrony środowiska obejmuje między innymi:
- modernizację wielkiego pieca nr 2 ArcelorMittal w Krakowie;
- modernizację odpylni Wielkiego Pieca nr 2 w ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej;
- modernizację elektrofiltrów w Elektrociepłowni Kraków;
- przebudowę elektrofiltra na filtr tkaninowy w ramach modernizacji huty stali ArcelorMittal Galati (Rumunia);
- instalację odpylania baterii koksowniczej w US Steel Koszyce (Słowacja);
- instalację odpylania w Hucie Trzyniec (Czechy);
- dostawę elektrofiltrów do odpylania gazów Hucie Annaba - Grupa ArcelorMittal (Algieria).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej