Będzie toaleta publiczna na warszawskiej plaży

2012-08-03 11:54
Grand Prix Łazienka KOŁO 2010 - praca nr 44
Autor: Aleksandra Krzywańska| Katarzyna Szpicmacher| Maja Matuszewska

Zarząd Mienia m.st. Warszawy ogłosił przetarg na wybudowanie miejskiej toalety. Toaleta ma zostać zrealizowana nad Wisłą tuż przy plaży. Zobacz, jaka będzie.

Grand Prix Projekt Łazienki 2010
Autor: Aleksandra Krzywańska| Katarzyna Szpicmacher| Maja Matuszewska Grand Prix "Projekt Łazienki 2010"

W 2013 roku na warszawskiej plaży, pomiędzy mostami Poniatowskiego, a kolejowym zostanie wybudowana publiczna toaleta. Warszawski Zarząd Mienia m. st. Warszawy, ogłosił 30 lipca przetarg na wybudownaie obiektu. Wykonawcy zainteresowani postępowaniem, mogą składać propozycje do 16 sierpnia, do godz. 11.00, w siedzibie zamawiającego. Przetarg będzie dwuetapowy. W pierwszej turze zamawiający wyłoni 7 firm, które zaprosi do drugiego etapu i spośród nich wyłoni wykonawcę.

Toaleta nad Wisłą

W ramach inwestycji, zwycięska firma będzie zobowiązana do wybudowania 2-kondygnacyjnego obiektu o kubaturze ponad 1907 m3 i podłączenia wszystkich instalacji. W toalecie znajdą się prysznice i przebieralnie.

Toaleta nad Wisłą będzie składała się z dwóch pawilonów połączonych ze sobą rampami i schodami. Budynki będą miały łącznik pełniący funkcje rekreacyjne, który dodatkowo ułatwi przejście z ulicy na plażę. Sanitariat ma zostać oddany do użytku wiosną 2013 roku.

Szczegóły przetargu >>

Projekt łazienki

Projekt architektoniczny łazienki, która zostanie wybudowana na plaży, to zwycięska koncepcja opracowana w ramach konkursu " Projekt Łazienki nad Wisłą", autorstwa studentek Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Przypomnijmy, że przedsięwzięcie było wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawa oraz Sanitec Koło, zorganizowaną w 2010 roku.

Grand Prix Projekt Łazienki 2010
Autor: Aleksandra Krzywańska| Katarzyna Szpicmacher| Maja Matuszewska Grand Prix "Projekt Łazienki 2010"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej