Baumit uruchomi kolejną fabrykę

2007-05-24 17:09
Baumit uruchomi kolejną fabrykę
Autor: Baumit Baumit uruchomi kolejną fabrykę

W kwietniu br. rozpoczyna się budowa trzeciego w naszym kraju zakładu firmy Baumit. Nowa fabryka powstaje w Łowiczu. Dwie poprzednie są zlokalizowane w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Fabryka ma być oddana do użytku w październiku br. Zajmie trzyhektarową działkę położoną przy ul. Prymasowskiej, w specjalnie przygotowanej strefie inwestycyjnej.

Co prawda w sąsiedztwie nie ma jeszcze innych zakładów produkcyjnych, ale przedstawiciele lokalnego samorządu mają nadzieję, że Baumit przyciągnie kolejnych inwestorów - tak, jak to się zdarzyło w Piotrkowie Trybunalskim.
W nowym zakładzie będą produkowane suche zaprawy i mieszanki tynkarskie. Według szacunków roczny poziom produkcji może osiągnąć poziom 200 tys. ton. W pierwszym roku działalności łowicki zakład planuje zatrudnić 40 pracowników.

Baumit jest austriackim producentem materiałów budowlanych. Firma kojarzy się przede wszystkim z produkcją systemów dociepleń budynków, bo na tym rynku ma ugruntowaną pozycję. Jednak oferta jest szersza; obejmuje także produkty elewacyjne, tynki i jastrychy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej