ASTER w Tulipanie

2007-07-26 18:57

Tulipan House w Warszawie dopiero wyrasta z ziemi, a już ma pierwszych najemców na 10 miesięcy przed terminem ukończenia budynku. Umowy typu pre-lease stają się widocznym trendem. Nic dziwnego - podaż nowej powierzchni biurowej wydaje się wciąż mniejsza od popytu, a wcześniejsze zablokowanie miejsca jest zawsze bardziej korzystne, zwłaszcza dla pierwszych najemców w budynku.

Tulipan House przy ul. Domaniewskiej na warszawskim Mokotowie - biurowiec klasy A - będzie miał 17 800 mkw. powierzchni. Zostanie ukończony w kwietniu 2008 r.
Będzie go wyróżniać elewacja z piaskowca oraz imponujące 14-metrowe atrium, dające doskonały dostęp naturalnego światła do czterokondygnacyjnego budynku. Ponieważ jest on przeznaczony na wynajem, jego wnętrze zaprojektowano elastycznie, bez wewnętrznych słupów, co ułatwia dopasowanie powierzchni do wymagań użytkowników. Pod budynkiem będzie spory parking. Tulipan jest w Polsce pierwszym obiektem biurowym firmy SEGRO. Grupa ma doświadczenie w budowaniu biurowców w Europie zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Z wartością inwestycji wynoszącą 7,5 mld euro oraz 4 mln mkw. powierzchni, roczny przychód SEGRO z wynajmu osiąga poziom 450 mln funtów.

Budowa Tulipana ruszyła na początku 2007.
Wśród pierwszych i największym dotąd najemcą jest firma ASTER, dostawca telewizji kablowej i Internetu, która zajmie 4100 mkw. na najwyższym piętrze. W trakcie negocjacji Jones Lang LaSalle reprezentowała SEGRO, a Colliers International doradzała firmie ASTER.

W sumie na dzisiaj zostało już wynajęte 25% powierzchni, co napawa inwestorów optymizmem "w ten produkt i w ten rynek". W zasadzie jest pewność, iż większość biurowca zostanie wynajęta jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
ASTER przeniesie się do swojej nowej siedziby pod koniec 2008 roku, co po przeniesieniu wszystkich dotąd rozproszonych siedzib usprawni wewnętrzną komunikację w firmie.

Tulipan House
Autor: Jones Lang LaSalle Tulipan House
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej