Aquapark w Szczecinie w ramach PPP. Przetarg ogłoszony

2012-02-23 10:51
Skanska, zjeżdżalnia w Sokołowie Małopolskim
Autor: Skanska SA

Władze Szczecina chcą wybudować aquapark. Samorząd województwa chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) i w tym celu ogłosiły przetarg na wybór projektanta i operatora parku wodnego. Inwestycja ma zostać wybudowana za cztery lata.

W Szczecinie rozpoczęły się przygotownia do realizacji inwestycji komercyjnej.
Władze miasta ogłosiły 22 lutego przetarg na zaprojektowanie i zarządzanie parku wodnego.

Aquapark w systemie PPP

Przedmiotem przetargu jest wybór projektanta i operatora aquaparku. Przetarg odbywa się w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) w systemie Zaprojektuj i Zarządzaj.
Postępowanie będzie prowadzone przez kancelarię prawną, natomiast za proces budowlany odpowiadać będzie miasto.

Przetarg - zakres

  • zaprojektowanie aquaparku,
  • uzyskanie pozwoleń,
  • zapewnienie kompleksowego wyposażenia obiektu,
  • zarządzanie aquaparkiem przez co najmniej 15 lat.

Szczegółowe informacje o przetargu

Aquapark - opis inwestycji

Aquapark zostanie wybudowany na terenie dawnego kąpieliska Gontynka, w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1-go Maja i Bożeny w Szczecinie. Obiekt będzie tworzył basen rekreacyjny, który połączy zespół niecek o nieregularnych kształtach wraz z rozbudowaną infrastrukturą, którą stworzą, m.in. hydromasaże, brodzik dla dzieci, basen ze sztuczną falą, basen pływacki do nauki pływania i treningu sportowego, zespół basenów zewnętrznych – w tym baseny całoroczne połączone śluzą wodną z halą basenową oraz tereny zielone przeznaczone do leżakowania.
Na terenie obiektu zostanie wybudowane również zaplecze odnowy biologicznej (wellness i SPA), sauny, pomieszczenia rehabilitacyjne, a także powierzchnia handlowo-usługowa i gastronomicza. Park wodny ma zostać oddany do użytku w 2016 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej