Aquapark w Szczecinie w ramach PPP. Przetarg ogłoszony

2012-02-23 10:51
Skanska, zjeżdżalnia w Sokołowie Małopolskim
Autor: Skanska SA

Władze Szczecina chcą wybudować aquapark. Samorząd województwa chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) i w tym celu ogłosiły przetarg na wybór projektanta i operatora parku wodnego. Inwestycja ma zostać wybudowana za cztery lata.

W Szczecinie rozpoczęły się przygotownia do realizacji inwestycji komercyjnej.
Władze miasta ogłosiły 22 lutego przetarg na zaprojektowanie i zarządzanie parku wodnego.

Aquapark w systemie PPP

Przedmiotem przetargu jest wybór projektanta i operatora aquaparku. Przetarg odbywa się w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) w systemie Zaprojektuj i Zarządzaj.
Postępowanie będzie prowadzone przez kancelarię prawną, natomiast za proces budowlany odpowiadać będzie miasto.

Przetarg - zakres

  • zaprojektowanie aquaparku,
  • uzyskanie pozwoleń,
  • zapewnienie kompleksowego wyposażenia obiektu,
  • zarządzanie aquaparkiem przez co najmniej 15 lat.

Szczegółowe informacje o przetargu

Aquapark - opis inwestycji

Aquapark zostanie wybudowany na terenie dawnego kąpieliska Gontynka, w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1-go Maja i Bożeny w Szczecinie. Obiekt będzie tworzył basen rekreacyjny, który połączy zespół niecek o nieregularnych kształtach wraz z rozbudowaną infrastrukturą, którą stworzą, m.in. hydromasaże, brodzik dla dzieci, basen ze sztuczną falą, basen pływacki do nauki pływania i treningu sportowego, zespół basenów zewnętrznych – w tym baseny całoroczne połączone śluzą wodną z halą basenową oraz tereny zielone przeznaczone do leżakowania.
Na terenie obiektu zostanie wybudowane również zaplecze odnowy biologicznej (wellness i SPA), sauny, pomieszczenia rehabilitacyjne, a także powierzchnia handlowo-usługowa i gastronomicza. Park wodny ma zostać oddany do użytku w 2016 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej