Alpine o A1: to wina inwestora

2010-01-08 13:29

Problemy projektu A1 nie wynikają ze względów finansowych czy zdolności produkcyjnych, lecz są tylko i wyłącznie rezultatem winy inwestora (GDDKiA), który to nie spełnił swego obowiązku udostępnienia wolnego od wad projektu mostu MA532 - zerwanie kontraktu wyjaśnia rzecznik prasowy firmy Alpine.

- Sąd w Warszawie uznał już jedno z tymczasowych żądań Alpine, dotyczących tymczasowych zarządzeń odnośnie projektu A1. Mimo to firma w dalszym ciągu stara się osiągnąć pozytywne rozwiązanie, aby setki miejsc pracy polskich pracowników zatrudnionych na projekcie nie były zagrożone przez działania GDDKiA - mówi Karin Keglevich, rzeczniczka prasowa Alpine.
Zapewnia, że Alpine jest na całym świecie doskonale prosperującym międzynarodowym koncernem. Żaden projekt firmy w Polsce nie jest w jakikolwiek sposób zagrożony finansowo.
- Nie jest zrozumiałe, dlaczego takie szkodliwe informacje (w polskim kanale telewizyjnym TVN24 oraz w TVN Warszawa) docierają do opinii publicznej bez jakiejkolwiek uprzedniej ich weryfikacji. Alpine zastrzega sobie podjęcie kroków prawnych w stosunku do takiego typu dyskryminujących informacji - konkluduje rzecznik Alpine .

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej