Aktywne okna przyszłości

2009-09-03 16:15
Jak kupić dobre okna?
Autor: ej

Przede wszystkim w znajomość parametrów i umiejętność ich zastosowania powinien być wyposażony każdy kupujący okna - to główne przesłanie konferencji prasowej zorganizowanej 2 września 2009 r. przez Centrum Informacji Branżowej. Spotkanie zainaugurowało - przygotowany we współpracy ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi - Program Promocji Okien Aktywnych.

- Co klientowi po znajomości budowy okna, po co mu wiedza o tym jakim gazem wypełnione są przestrzenie międzyszybowe i ile ołowiu się w nim znajduje? To, co ważne dla klienta, to konkretne właściwości, czyli jaki parametr gwarantuje, że okno nie będzie przeciekać, uginać się pod wpływem wiatru czy wypaczać – tłumaczy Robert Klos, inicjator Programu.

Listę najważniejszych parametrów oraz ich wyjaśnienie z przykładami konkretnych zastosowań eksperci CIB zawarli w pierwszym w Polsce kompleksowym opracowaniu na temat stolarki okiennej – Poradniku "Jak kupić dobre okna?", który będzie dostępny w największych marketach budowlanych w Polsce, a już dziś można go kupić przez internet (www.aktywneokna.pl).

- Oprócz porad na temat najważniejszych okiennych współczynników, poruszamy w nim również zagadnienia związane z odpowiednim wietrzeniem pomieszczeń, właściwym montażem i korzyściami zastosowania dodatkowych okiennych technologii, jak choćby zaczepy antywłamaniowe – dodaje Robert Klos.

Publikacja, w prosty sposób wyjaśnia zawiłości okiennych technologii, ale przede wszystkim jest przeglądem najlepszych, energooszczędnych okien dostępnych na rynku, sprawdzonych pod kątem certyfikacji i polecanych przez specjalistów.

- Pracując w branży okiennej od wielu lat, doskonale wiemy, które certyfikaty mają znaczenie, a które są tylko chwytem marketingowym. Umiemy je ocenić i przełożyć na konkretne właściwości okna. A ponieważ wiemy ile lat trzeba, żeby to rozeznanie zdobyć, klientom dajemy "gotowca"  – podkreśla Paweł Wróblewski, koordynator Programu Promocji Okien Aktywnych.

- Wśród 3000 producentów i miliona okien produkowanych rocznie, musi dochodzić do nadużyć. Naszym celem jest promowanie tych producentów, którzy przykładają należytą wagę do jakości swoich produktów i nie oszukują swoich klientów – dodaje Grażyna Michalczuk, doradzająca w portalu aktywneokna.pl.

Oprócz internetu Program Promocji Okien Aktywnych będzie realizowany podczas najważniejszych targów budowlanych w całej Polsce, gdzie powstaną specjalne stoiska doradcze, a klienci będą mogli osobiście uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące stolarki okiennej.

Okna Aktywne to niewątpliwie przyszłość branży stolarki okiennej. Dokładnie rok temu podczas konferencji prasowej Instytutu Rosenheim padły pierwsze zapowiedzi o tym, że być może już w 2013 roku w Niemczech zacznie obowiązywać nakaz stosowania okien o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 0,9 W/m2K, co to oznacza, że podobny standard dotrze do nas za 3-4 lata. A ponieważ domu nie buduje się na sezon, w dobre okna warto zainwestować już dziś.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej