Kto wyremontuje Ujazdowskie?

2009-02-25 10:11
Planowane przez władze Warszawy rewitalizacje ulic i placów - Plac Trzech Krzyży
Autor: UM Warszawa

Po Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu metamorfozę przejdą stołeczne Aleje Ujazdowskie. Punktualnie o godz. 11:00, 23 lutego 2009 roku, Grażyna Lendzion - dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, otworzyła pięć kopert z ofertami na "przebudowę chodników wraz z wydzieleniem ścieżki rowerowej w Alejach Ujazdowskich na odcinku ulica Belwederska - Plac Trzech Krzyży".

Spośród oferentów największe szanse na zdobycie zamówienia ma Zakład Usług Brukarskich ADROG Sp.j., który wraz z niemieckim MABAU złożył najtańszą ofertę (18 390 280,00 zł brutto). Polska spółka modernizowała nawierzchnię m.in. warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia, Parku Łazienki Północne (Park Agrykola) oraz remontowała nawierzchnię tarasu Górnego przy Zamku Królewskim.
Jeżeli miasto wybierze najtańszą z ofert - umowa zostanie podpisana w marcu. ZDM chce zakończyć pierwszy etap remontu (odcinek od pl. Trzech Krzyży do ul. Pięknej) do 15 sierpnia br. Do tego czasu Aleje Ujazdowskie mają być na tyle gotowe, aby przyjąć wielką defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego.

Szpalery drzew, chodniki z granitu, nowe wiaty przystankowe, ścieżki rowerowe, zmodernizowane miejsca parkingowe - tak po remocnie mają wyglądać Aleje Ujazdowskie (na początku na odcinku ulica Belwederska - Plac Trzech Krzyży).

Ratusz zarezerwował na remont Alei Ujazdowskich 26 mln złotych. Najdroższa oferta, złożona przez spółkę Pol-Aqua i jej partnerów (Zakład Kamieniarski Furmanek Sp. j., GRABINEX Sp. z o.o., R.D.M. Śródmieście Sp. z o.o.) wynosiła prawie 24 mln zł (a dokładnie: 23 587 343,43 zł brutto). To już druga w tym roku, po przetargu na Most Północny, miejska inwestycja, która będzie realizowana po mniejszych kosztach niż przewidziano. Czy będzie też tak w przypadku planowanej już przez ratusz modernizacji Placu Trzech Krzyży?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej