3. Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych

2011-04-26 16:19
Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych
Autor: brak danych

Konferencja - organizowana pod hasłem: "Uczciwość zbędnym kosztem?" - odbędzie się 25 -27 maja 2011 w Krakowie. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa.

- Polacy przez lata marzyli o europejskiej normalności. Mimo wielu lat, które minęły od akcesji do Unii Europejskiej,to marzenie jest nadal aktualne. Europejska normalność to nowoczesne drogi i koleje, racjonalny system opieki zdrowotnej, ład w przestrzeni, wysoki poziom zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Ale w moim przekonaniu, europejska (a może bardziej anglosaska) normalność to po pierwsze uczciwość. Ta wartość determinuje nie tylko godność życia jednostki, ale i efektywność gospodarki.Na konkurencyjność gospodarki wpływają bowiem postawy przedsiębiorców; ich skłonność do ulegania pokusie nieuczciwości - komentuje temat konferencji Ryszard Kowalski, prezes Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa. - Uczciwość to nazywanie rzeczy takimi, jakie są. To umiejętność krytycznej oceny bez uciekania w polityczną poprawność czy oportunistyczne wygodnictwo.Uczciwość to nazywanie rzeczy takimi, jakie są. To umiejętność krytycznej oceny bez uciekania w polityczną poprawność czy oportunistyczne wygodnictwo. Pytanie o uczciwość będzie przewodnim tematem 3. Konferencji Przemysłu Materiałów Budowlanych. Chcemy, aby w czasie dyskusji padła odpowiedź na tytułowe pytanie konferencji. O kosztach uczciwości i konsekwencjach nieuczciwości w społecznym, ekonomicznym i etycznym wymiarze debatować będą eksperci i uczestnicy konferencji.

Szczegółowy program konferencji 

3. Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej