Życzenia na Święta i Nowy Rok: Mostostal Warszawa

2013-12-23 7:00
Jose Lopez
Autor: Mostostal Warszawa SA José Ángel Andrés López

Za nami trudny rok, ale wiążemy duże nadzieje z rokiem 2014, bo pula unijnych dotacji na infrastrukturę i ochronę środowiska jest całkiem duża. Budowlane życzenia na Święta i Nowy Rok składa José Ángel Andrés López, wiceprezes zarządu Mostostalu Warszawa SA

Mamy za sobą kolejny rok. Trudny rok.  Spadek produkcji budowlanej, niechęć instytucji finansowych do jej wspierania, niesprzyjające warunki prawne prowadzenia takiej działalności, a w konsekwencji blisko 250 upadłości firm budowlanych - to niektóre tylko przykłady z dzisiejszej rzeczywistości.
Na tym tle jednak, kluczowe firmy budowlane, w tym Grupa Mostostalu Warszawa, wciąż mają potencjał kadrowy i techniczny zdolny do realizacji kontraktów o dużej skali skomplikowania technologicznego i organizacyjnego.
W roku 2013 zakończyliśmy budowę i przekazaliśmy do użytkowania kilka istotnych odcinków dróg: Autostrady A2 i A4, Drogi Ekspresowej nr 7 i 8. Przeprowadziliśmy wiele modernizacji kotłów energetycznych w kraju i za granicą. Dostarczyliśmy i zmontowaliśmy wiele skomplikowanych konstrukcji stalowych na najważniejsze obiekty infrastrukturalne. Wciąż cieszymy się zaufaniem Inwestorów, a jakość naszej pracy oceniana jest bardzo dobrze.

Czy za rok będzie lepiej, inaczej? Myślę, że tak. Coraz częściej słyszy się, że pomimo spowolnienia gospodarczego sytuacja w branży budowlanej na przyszłe lata zapowiada się dosyć stabilnie. Warto przypomnieć, że z 73 mld  euro unijnej dotacji na lata 2014-2020, 24 mld ma być przyznane na budowę infrastruktury i ochronę środowiska. Kolejne 24 mld ma dołożyć rząd. Dodatkowo pomóc może nowy program mieszkań dla młodych ludzi oraz rozwój energetyki.
Spółki Grupy Mostostal Warszawa będą uczestniczyły w budowie największego projektu energetycznego w Polsce, tj. budowie bloków energetycznych dla Elektrowni Opole. Realistycznie wygląda także projekt w Jaworznie.

Zarówno my, jak i pozostałe podmioty z branży budowlanej, wiążemy duże nadzieje z nadchodzącym rokiem. Życzę nam wszystkim, aby te oczekiwania się spełniły.

Jose Lopez
Autor: Mostostal Warszawa SA José Ángel Andrés López, wiceprezes zarządu Mostostalu Warszawa SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej