Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.

2008-10-02 17:06
Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.

Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. - 1 października br. - został Cezary Szeszuła, dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Powołano też nowego członka zarządu - Jensa Thierfeldera, który będzie pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju rynków wschodnich. Dotychczasowy prezes Piotr Babst został członkiem Rady Nadzorczej Xella Polska Sp. z o.o.

Piotr Babst, od sześciu lat związany z firmą Xella, a od ponad trzech pełniący funkcję Prezesa Zarządu Xella Polska Sp. z o.o., z przyczyn osobistych zrezygnował ze stanowiska i podjął decyzję o powrocie do rodzinnego Poznania.
"To dla mnie bardzo trudna decyzja, tym bardziej, że Xella Polska rozwija się obecnie bardzo intensywnie i ma wielką szansę stać się liderem produkcji materiałów ściennych w regionie" - mówi Piotr Babst. - "Praca w spółce dała mi bardzo dużo satysfakcji i przyniosła wiele sukcesów. Niestety, to ambitne wyzwanie zarządzania nowoczesną i międzynarodową już firmą z wielkimi aspiracjami rynkowymi dobiegło końca. Mojemu następcy i całemu zarządowi życzę wielu sukcesów, zarówno w Polsce, jak i na wszystkich innych rynkach naszego Regionu Rynkowego PBU (Polska, kraje nadbałtyckie, Ukraina). Jako członek rady nadzorczej postaram się w dalszym ciągu, choć w znacznie mniejszym niż dotychczas zakresie, służyć zarządowi swoim doświadczeniem w nadzorowaniu i dalszym rozwoju firmy" - podsumowuje były prezes.

Cezary Szeszuła
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. - 1 października br. - został Cezary Szeszuła, dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Nowym Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. został Cezary Szeszuła, który od ponad czterech lat pełnił w tejże spółce funkcję dyrektora ds. marketingu i sprzedaży. Jako prezes odpowiada za zarządzanie firmą, akwizycje i rozwój przedsiębiorstwa na rynku polskim oraz za rozwój rynków eksportowych.
"Jestem zadowolony, że pracuję dla firmy, która w swoim portfolio posiada tak znakomite marki jak SILKA i YTONG. Dzięki doskonałym materiałom możliwa jest kontynuacja strategii oferowania klientom nowoczesnych, wybiegających w przyszłość rozwiązań" - mówi Cezary Szeszuła. - "Chcemy być liderem proponowanych rozwiązań systemowych, spełniających przyszłe normy w zakresie budownictwa energooszczędnego i gwarantujących klientowi wymierne wartości. Innowacyjne produkty i wysoki standard obsługi klienta stają się w tym przypadku kolejnym oczywistym celem. Chcę, aby poprzez celowe inwestycje Xella zdobyła dominującą pozycję na rynku producentów i dostawców białych materiałów ściennych. Nasza firma będzie też rozwijać działalność na rynkach ościennych. Priorytetem w tym przypadku jest dla nas rynek ukraiński" - podsumowuje obecny prezes.

Jens Thierfelder
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Nowy członek zarządu spółki Xella - Jensa Thierfeldera, dyrektora ds. rozwoju rynków wschodnich.

Nowy członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju rynków wschodnich Jens Thierfelder związany jest z firmą Xella od szesnastu lat. Od 2004 r. piastował stanowisko Prezesa Zarządu Xella - Areoblock - Zentr Moshajsk w Moskwie. W polskiej spółce odpowiada za rozwój firmy na rynkach wschodnich, szczególnie na Ukrainie, Białorusi i w krajach nadbałtyckich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej