Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.

2008-10-02 17:06
Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Zmiany w Zarządzie Xella Polska Sp. z o.o.

Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. - 1 października br. - został Cezary Szeszuła, dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Powołano też nowego członka zarządu - Jensa Thierfeldera, który będzie pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju rynków wschodnich. Dotychczasowy prezes Piotr Babst został członkiem Rady Nadzorczej Xella Polska Sp. z o.o.

Piotr Babst, od sześciu lat związany z firmą Xella, a od ponad trzech pełniący funkcję Prezesa Zarządu Xella Polska Sp. z o.o., z przyczyn osobistych zrezygnował ze stanowiska i podjął decyzję o powrocie do rodzinnego Poznania.
"To dla mnie bardzo trudna decyzja, tym bardziej, że Xella Polska rozwija się obecnie bardzo intensywnie i ma wielką szansę stać się liderem produkcji materiałów ściennych w regionie" - mówi Piotr Babst. - "Praca w spółce dała mi bardzo dużo satysfakcji i przyniosła wiele sukcesów. Niestety, to ambitne wyzwanie zarządzania nowoczesną i międzynarodową już firmą z wielkimi aspiracjami rynkowymi dobiegło końca. Mojemu następcy i całemu zarządowi życzę wielu sukcesów, zarówno w Polsce, jak i na wszystkich innych rynkach naszego Regionu Rynkowego PBU (Polska, kraje nadbałtyckie, Ukraina). Jako członek rady nadzorczej postaram się w dalszym ciągu, choć w znacznie mniejszym niż dotychczas zakresie, służyć zarządowi swoim doświadczeniem w nadzorowaniu i dalszym rozwoju firmy" - podsumowuje były prezes.

Cezary Szeszuła
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. - 1 października br. - został Cezary Szeszuła, dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Nowym Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. został Cezary Szeszuła, który od ponad czterech lat pełnił w tejże spółce funkcję dyrektora ds. marketingu i sprzedaży. Jako prezes odpowiada za zarządzanie firmą, akwizycje i rozwój przedsiębiorstwa na rynku polskim oraz za rozwój rynków eksportowych.
"Jestem zadowolony, że pracuję dla firmy, która w swoim portfolio posiada tak znakomite marki jak SILKA i YTONG. Dzięki doskonałym materiałom możliwa jest kontynuacja strategii oferowania klientom nowoczesnych, wybiegających w przyszłość rozwiązań" - mówi Cezary Szeszuła. - "Chcemy być liderem proponowanych rozwiązań systemowych, spełniających przyszłe normy w zakresie budownictwa energooszczędnego i gwarantujących klientowi wymierne wartości. Innowacyjne produkty i wysoki standard obsługi klienta stają się w tym przypadku kolejnym oczywistym celem. Chcę, aby poprzez celowe inwestycje Xella zdobyła dominującą pozycję na rynku producentów i dostawców białych materiałów ściennych. Nasza firma będzie też rozwijać działalność na rynkach ościennych. Priorytetem w tym przypadku jest dla nas rynek ukraiński" - podsumowuje obecny prezes.

Jens Thierfelder
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Nowy członek zarządu spółki Xella - Jensa Thierfeldera, dyrektora ds. rozwoju rynków wschodnich.

Nowy członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju rynków wschodnich Jens Thierfelder związany jest z firmą Xella od szesnastu lat. Od 2004 r. piastował stanowisko Prezesa Zarządu Xella - Areoblock - Zentr Moshajsk w Moskwie. W polskiej spółce odpowiada za rozwój firmy na rynkach wschodnich, szczególnie na Ukrainie, Białorusi i w krajach nadbałtyckich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej