Zmiany w zarządzie PORR AG

2010-07-22 13:23

Zmiany w zarządzie PORR AG, działającej na rynku międzynarodowym firmy budowlanej z siedzibą w Austrii: Karl-Heinz Strauss zostanie nowym dyrektorem generalnym.

Po wnikliwej procedurze selekcji składającej się z kilku etapów, został powołany nowy dyrektor generalny PORR AG. 15 lipca 2010 r. Rada Nadzorcza jednogłośnie wybrała Karla-Heinza Straussa.
Dla notowanej na giełdzie firmy budowlanej jest to ważny krok w kierunku kształtowania przyszłości. Strauss zaimponował jako osoba odnosząca sukcesy
w działaniach przedsiębiorczych, o umiejętnościach strategicznych, prowadząca długoterminową polityką zorientowaną na rynek międzynarodowy oraz
z dynamiczną osobowością. Strauss zostanie powołany na stanowisko dyrektora generalnego 13 września 2010 r.

- Karl-Heinz Strauss okazał się kandydatem, który łączy w sobie doświadczenie w branży oraz w zakresie przedsiębiorczości. Zmierzy się on z  wyzwaniami polegającymi na dalszym rozwoju i powiększaniu działalności PORR - decyzję komentuje Friedrich Kadrnoska, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Bliski związek z PORR nie tylko z racji funkcji kierowniczej Karl-Heinz Strauss zostanie dyrektorem generalnym i udziałowcem jednocześnie: poprzez zakup lub transfer działalności Strauss & Partner Immobilien GmbH, jego udział w PORR zwiększy się z obecnych 2% do około 5%, zaś w perspektywie długoterminowej do maksymalnej wartości 10%. Oznacza to, że odnoszący sukcesy i doświadczony przedsiębiorca będzie dyrektorem zespołu zarządzającego PORR - taki układ sprawdził się już w dużych firmach w branży budowlanej.

- Cieszę się z zaufania okazanego mi przez Radę Nadzorczą. Jako dyrektor generalny i udziałowiec mam niezwykłą okazję kształtowania przyszłości jednej z
wiodących austriackich firm - mówi Karl-Heinz Strauss

Właściciel większościowy PORR to syndykat złożony z Grupy B & C oraz Grupy Ortner Group.

- Karl-Heinz Strauss ma za sobą sukcesy jako przedsiębiorca oraz kierownik w środowisku korporacyjnym oraz jest znakomitym ekspertem w branży budowlanej. Nie możemy sobie wyobrazić lepszego kandydata na to stanowisko - wyjaśnia Klaus Ortner, partner zarządzający Ortner Group.

- Długoterminowa promocja PORR jako silnej austriackiej firmy budowlanej to dla nas absolutny priorytet. Współpraca z Ortner Group realizuje właśnie ten
cel - twierdzi Michael Junghans, dyrektor zarządzający B&C Industrieholding.


Karl-Heinz Strauss
Karl-Heinz Strauss jest związany z branżą deweloperską; do czasu powołania do zarządu PORR, pracował na niezależnym zasadach z firmą Strauss & Partner. Jednym z jego najbardziej prestiżowych projektów jest Euro Plaza w Wienerbergu, największy ciągły kompleks biurowy w Wiedniu. Do 2000 roku Strauss pracował na różnych stanowiskach dla Raiffeisen Zentralbank, włączając obszar budownictwa i nieruchomości. Oprócz odbycia kursu podstawowego w college'u w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, studiował również na Uniwersytecie Harvarda, w Management School w St. Gallen, a także ukończył studia w zakresie zaawansowanego zarządzania w INSEAD Business School oraz studia MBA na IMADEC University. 49-letni Karl-Heinz Strauss jest żonaty i ma dwoje dzieci.

PORR AG
Grupa PORR, której moc produkcyjna w 2009 r. osiągnęła wartość ok. 3 mld EUR, zatrudnia12 000 pracowników i jest jedną z największych firm budowlanych w Austrii, z silną pozycją na rynku. Grupa posiada siedziby w Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Szwajcarii, Niemczech, Francji, na Węgrzech, w Chorwacji, Litwie, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowenii, Słowacji i na Ukrainie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej