Zmiany w zarządzie GK Polcolorit

2008-06-27 16:22

Po zmianie na stanowisku prezesa zarządu (rada nadzorcza Polcolorit SA 5 czerwca 2008 r. zawiesiła w czynnościach prezesa Vittorio Marconi na czas nieokreślony), spółka Polcolorit opublikowała komunikat dotyczący najbliższych podejmowanych i planowanych działań, w zakresie zwiększania efektywności funkcjonowania Grupy Polcolorit oraz poprawy wyników finansowych spółki. Dokument podpisał Włodzimierz Hajduk, pełniący obowiązki prezesa zarządu

Zapisano w nim między innymi postulat o rozpoczęciu redukcji kosztów działalności operacyjnej, polegający na zweryfikowaniu ilości i zmniejszeniu łącznej wartości umów obejmujących świadczenie usług dla spółki. Zadecydowano również o wprowadzeniu zmian w zakresie struktury zatrudnienia, poprzez częściowe wyeliminowanie wysokopłatnych stanowisk dyrektorów i kierowników, oraz delegowanie ich uprawnień do pracowników średniego szczebla. Witold Pandel, Dyrektor Finansowy Grupy Kapitałowej Polcolorit zapewnia jednak, że redukcje zatrudnienia nie będą duże. Nadzór i egzekwowanie założeń budżetowych dotychczasowej kadry kierowniczej przejęli bezpośrednio członkowie zarządu, czyli Włodzimierz Hajduk i Dariusz Bator.

Po szczegółowej analizie, zarząd przybliżył także horyzont czasowy działań zwiększających wyniki sprzedaży grupy w całym roku - z pierwotnie planowanych 6 do 3 miesięcy, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie planowanych przychodów Spółki w roku 2008.

Polcolorit SA to najstarsza (założona w 1984 roku) prywatna firma produkująca płytki ceramiczne w Polsce. Od 2004 roku firma jest notowana na GPW w Warszawie. W skład Grupy Kapitałowej Polcolorit wchodzi spółka Polcolorit SA oraz w 100% zależna od niej spółka Ceramika Marconi Sp. z o. o.

Włodzimierz Hajduk
Autor: Polcolorit SA Włodzimierz Hajduk, Wiceprezes Zarządu Polcolorit (na zdjęciu) - od 2 czerwca 2008 roku pełni obowiązki Prezesa Zarządu spółki.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej