Zmiany w Sanitec Koło

2008-04-07 11:13

Przemysław Powalacz, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu Sanitec Koło, 1 kwietnia 2008 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółki. Jednocześnie pełnić będzie funkcję Senior Vice President Sanitec Corp. CEE. Na stanowisku tym zastąpił Marka Kukurykę, długoletniego prezesa spółki, który piastował je do 31 marca br.

Przemysław Powalacz (33 l.) jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz programu MBA na Uniwersytecie Warszawskim & University of Illinois. Z Sanitec Koło jest związany od 2004 roku - początkowo jako dyrektor ds. marki i rozwoju rynku, a od lipca 2005 jako dyrektor marketingu i prokurent. Rok później objął stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu, którym był do do końca marca 2008.

Nowy Dyrektor Zarzadzający spółki zapowiada, że będzie kontynuował dotychczasową strategię rozwoju firmy. Znaczący nacisk kładziony będzie nadal na umacnianie pozycji lidera w kraju oraz rozwój eksportu wyrobów pod marką KOŁO do pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. "Nasz największy kapitał to świetny zespół ludzi, szeroko rozumiane kompetencje w branży łazienkowej oraz bardzo silna marka. Zrobię wszystko, aby właściwie wykorzystać te zasoby do umacniania pozycji branżowego lidera w tej części kontynentu" - mówi Powalacz.

Dotychczasowy prezes zarządu, Marek Kukuryka (54 l.), zdecydował się opuścić firmę. Pracę w Kole rozpoczął w sierpniu 1993 roku, bezpośrednio po przejęciu fabryki przez Grupę Sanitec. Funkcję prezesa zarządu Sanitec Koło Sp. z o.o. Kukuryka pełnił od 1996 roku. Był współtwórcą i inicjatorem przekształcenia i rozbudowy fabryki w Kole oraz kolejnych inwestycji Grupy Sanitec w kraju oraz regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Pytany o powody swojej decyzji Kukuryka odpowiedział: "Nie ma w tym żadnego drugiego dna. Odchodzę dlatego, że trochę zmienia się Sanitec, a po 14 i pół roku pracy w tej firmie pora dać szansę młodszym i szukać nowych yzwań." A przez ostatnie lata jednym z najbliższych współpracowników dotychczasowego prezesa był Przemysław Powalacz.

Grupa Sanitec jest dostawcą rozwiązań i produktów wyposażenia łazienek; stanowi europejską grupę firm, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą m.in. ceramiki łazienkowej, wanien, kabin prysznicowych czy systemów hydromasażu. Zatrudnia obecnie ponad 9 tys. pracowników; ma 28 zakładów produkcyjnych na terenie Europy oraz międzynarodową sieć sprzedaży i marketingu. Główna siedziba mieści się w Helsinkach.
Sanitec Koło należy do Grupy Sanitec od 1993 roku. W Polsce posiada 5 fabryk - we Włocławku, Kole, Ozorkowie i Mińsku Mazowieckim. Zatrudnia ponad 1550 osób. Sanitec Koło jest również dystrybutorem ekskluzywnych niemieckich wyrobów marki Keramag i Koralle.

Przemysław Powalacz
Autor: Sanitec KOŁO Przemysław Powalacz, Dyrektor Zarządzający Sanitec Koło i Senior Vice President Sanitec Corp. CEE.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej