Zmiany w Parkridge Retail Poland

2009-12-15 16:44
Marcin Andruszko, nowy leasing director na Europę Środkowo-Wschodnią w Parkridge Retail Poland
Autor: Parkridge Retail Marcin Andruszko, nowy leasing director na Europę Środkowo-Wschodnią w Parkridge Retail Poland

Marcin Andruszko, związany z firmą Parkridge Retail od początku jej istnienia w Polsce, objął stanowisko leasing director'a na obszar CEE. Dotychczas był odpowiedzialny za komercjalizację galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall i parków retailowych Focus Park w Polsce i na Ukrainie.

Nowy dyrektor będzie odpowiedzialny za kierowanie i nadzorowanie procesami komercjalizacji, m.in.: budowanie budżetów z uwzględnieniem aktualnej sytuacji rynkowej, określanie strategii najmu, negocjowanie warunków finansowych i prawnych umów najmu w realizowanych przez Parkridge projektach w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Marcin Andruszko ukończył Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją karierę rozpoczynał w strukturach koncernu BP. Kolejno zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach Plaza Center Poland oraz Lambert Smith Hampton Polska. W Parkridge od samego początku firmy zajmuje się komercjalizacją. Do jego największych sukcesów można zaliczyć udaną komercjalizację m.in. obiektów Focus Mall w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze oraz parku handlowego Focus Park w Świdnicy.

W Polsce Parkridge zainwestował dotąd ponad 1 mld euro, na lata 2010-2015 planuje inwestycje w galerie rozrywkowo-handlowe i parki handlowe na poziomie 500 mln euro. Obecnie Parkridge Retail Poland buduje i komercjalizuje galerie rozrywkowo-handlowe Focus Mall w Jeleniej Górze, Pile, Gliwicach, Starogardzie Gdańskim, w Tomaszowie Mazowieckim i Ostrowie Wielkopolskim. Ich łączna powierzchnia GLA wynosi prawie 200 000 m2. Jednocześnie trwają już przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych drugiej marki firmy, parków handlowych - Focus Park. Będą one usytuowane we Włocławku, Lubinie, Jeleniej Górze i Tarnowie. To kolejne 40 500 m2 GLA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej