Zmiany w dyrekcji SEGRO

2011-01-03 13:08
David Sleath
Autor: SEGRO David Sleath już wkrótce zostanie mianowany nowym dyrektorem generalnym SEGRO.

Po Corocznym Walnym Zgromadzeniu SEGRO (28 kwietnia 2011 r.) zostanie mianowany nowy dyrektor generalny spółki. Iana Coulla zastąpi na tym stanowisku David Sleath.

Od 1 stycznia 2006 r. David Sleath pełni funkcję dyrektora finansowego Grupy SEGRO.

- Po długotrwałym procesie rekrutacji, który objął zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych kandydatów, zarząd podjął decyzję o powołaniu Davida Sleatha na dyrektora generalnego naszej firmy, stanowisko do tej pory sprawowane przez Iana Coull. W imieniu całego zarządu życzę Davidowi wszelkich sukcesów w pełnieniu nowej roli zawodowej - mówi Nigel Rich, prezes zarządu SEGRO.

- Jestem bardzo zadowolony z nominacji na dyrektora generalnego. Przez ostatnie 8 lat, SEGRO pod przewodnictwem Iana Coull, podążało drogą transformacji. W nadchodzących latach pragnę iść w tym samym kierunku, mając na względzie rozwój firmy i dobro naszych akcjonariuszy - zapewnia David Sleath.

Zanim dołączył do SEGRO, David Sleath w latach 1999–2005 pełnił funkcję dyrektora finansowego w międzynarodowej grupie motoryzacyjnej Wagon. Wcześniej, w latach 1982–1999 pracował dla firmy Arthur Andersen, w późniejszym okresie jako partner oraz szef audytu i ubezpieczeń na centralną Anglię. David Sleath jest członkiem Instytutu Biegłych Księgowych w Anglii i Walii, a także dyrektorem niewykonawczym w spółce Bunzl plc.Proces poszukiwania nowego dyrektora finansowego rozpocznie się w trybie natychmiastowym.


SEGRO jest deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka posiada status firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”) i jest notowana na giełdzie w Londynie. SEGRO dysponuje portfelem o wartości blisko 5,3 mld funtów, w skład którego wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi 1900 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2009 r. firma posiada 5,9 mln m2 powierzchni biznesowej i roczny przychód z czynszu o wartości 345 mln funtów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej