Zmiany w Cemeksie

2009-11-20 10:46
Ricardo Naya - nowy prezes firmy Cemex na Polskę i Czechy
Autor: CEMEX Polska Ricardo Naya, jako nowy prezes firmy Cemex na Polskę i Czechy, podlega bezpośrednio prezesowi Cemeksu na Europę Północną – Rudigerowi Kuhnowi.

Obecny w ponad 50 krajach, koncern działający na rynku materiałów budowlanych Cemex, oficjalnie zawiadamia: na stanowisko prezesa firmy na region Polski i Czech powołany został Ricardo Naya. Zastąpił on Luisa Miguela Cantu, którego mianowano prezesem regionu Karaibów.

Ricardo Naya – w ciągu 14 lat swojej pracy w firmie Cemex zajmował różnorodne, wysokie stanowiska menedżerskie. Pracował w regionie meksykańskim oraz południowoamerykańskim, jak również w centrali Cemeksu w Monterrey. Ostatnio – od stycznia 2008 roku – pełnił funkcję wiceprezesa ds. planowania strategicznego dla obszaru Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Australii.

- Jestem zaszczycony, że mogę objąć funkcję prezesa firmy Cemex na Polskę i Czechy. Są to rynki o szczególnie dużym potencjale rozwoju. Świadczy o tym fakt, że Polska gospodarka uniknęła recesji i utrzymała coroczny wzrost gospodarczy. A jest to szczególnie godne podziwu w porównaniu z negatywnymi zjawiskami gospodarczymi w sąsiednich państwach – mówi Ricardo Naya.
Wyraził przekonanie, że gospodarki Polski i Czech będą nadal się rozwijały.
- Nasza firma jest doskonale przygotowana do tego, żeby wspierać ten wzrost – dodaje Ricardo Naya.

Nowy Prezes Cemex Polska i Czechy jest stypendystą Fundacji Sloana i absolwentem MIT (Massachusetts Institute of Technology). Ukończył również z wyróżnieniem studia ekonomiczne w Instytucie Technologicznym w Monterrey (ITESM) w Meksyku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej