Zmiany w Cemeksie

2009-11-20 10:46
Ricardo Naya - nowy prezes firmy Cemex na Polskę i Czechy
Autor: CEMEX Polska Ricardo Naya, jako nowy prezes firmy Cemex na Polskę i Czechy, podlega bezpośrednio prezesowi Cemeksu na Europę Północną – Rudigerowi Kuhnowi.

Obecny w ponad 50 krajach, koncern działający na rynku materiałów budowlanych Cemex, oficjalnie zawiadamia: na stanowisko prezesa firmy na region Polski i Czech powołany został Ricardo Naya. Zastąpił on Luisa Miguela Cantu, którego mianowano prezesem regionu Karaibów.

Ricardo Naya – w ciągu 14 lat swojej pracy w firmie Cemex zajmował różnorodne, wysokie stanowiska menedżerskie. Pracował w regionie meksykańskim oraz południowoamerykańskim, jak również w centrali Cemeksu w Monterrey. Ostatnio – od stycznia 2008 roku – pełnił funkcję wiceprezesa ds. planowania strategicznego dla obszaru Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Australii.

- Jestem zaszczycony, że mogę objąć funkcję prezesa firmy Cemex na Polskę i Czechy. Są to rynki o szczególnie dużym potencjale rozwoju. Świadczy o tym fakt, że Polska gospodarka uniknęła recesji i utrzymała coroczny wzrost gospodarczy. A jest to szczególnie godne podziwu w porównaniu z negatywnymi zjawiskami gospodarczymi w sąsiednich państwach – mówi Ricardo Naya.
Wyraził przekonanie, że gospodarki Polski i Czech będą nadal się rozwijały.
- Nasza firma jest doskonale przygotowana do tego, żeby wspierać ten wzrost – dodaje Ricardo Naya.

Nowy Prezes Cemex Polska i Czechy jest stypendystą Fundacji Sloana i absolwentem MIT (Massachusetts Institute of Technology). Ukończył również z wyróżnieniem studia ekonomiczne w Instytucie Technologicznym w Monterrey (ITESM) w Meksyku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej