Złoty serwis Junkersa

2009-06-22 17:15

Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcja Polskiego Instalatora doceniła rozwijanie struktury autoryzowanego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń grzewczych jednej z marek Grupy Bosch. Statuetkę Złotego Instalatora w kategorii "Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej" otrzymał Junkers.

- To wyróżnienie odebrałem z wielką satysfakcją - powiedział Krzysztof Milczarek, kierownik działu Technicznego Junkersa. - Jest ono potwierdzeniem naszej wieloletniej pracy w konsekwentnym budowaniu profesjonalnej organizacji serwisowej i zdobywaniu zaufania klientów. Zapewniam, iż w kwestii usług serwisowych i obsługi klienta nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

W Polsce funkcjonuje sieć prawie 400 autoryzowanych techników, którzy są koordynowani przez pracowników działu Technicznego Junkersa oraz wspierani bezpośrednio przez pracowników 16 Regionalnych Centrów Serwisowych Junkersa w każdym mieście wojewódzkim. W ten sposób fachowcy są w stanie szybko pomóc nawet w najbardziej skomplikowanych awariach.

Ogólnopolski telefon serwisowy 0 801 300 810 pozwala połączyć się z dowolnego miejsca w Polsce bezpośrednio z najbliższym centrum serwisowym. Tego typu rozwiązanie Junkers wprowadził jako pierwszy. Standardowy czas usunięcia usterki nie przekracza 24 godzin od chwili otrzymania zgłoszenia, a właściwie zorganizowana sieć serwisu sprawia, że czas dojazdu do klienta nie przekracza 1 godziny.
W przypadku poważniejszych usterek, które wymagają przewiezienia kotła do stanowiska badawczego w centrum serwisowym, na czas naprawy Junkers oferuje urządzenie zastępcze. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy zbyt długa przerwa w działaniu urządzenia grzewczego grozi zamarznięciem, a co za tym idzie zniszczeniem całej instalacji.

Każdy serwisant przechodzi specjalistyczne szkolenie w jednym z czterech ośrodków szkoleniowych, gdzie ma zapewniony dostęp do wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Wszyscy serwisanci dysponują podstawowym pakietem oryginalnych części zamiennych, dzięki którym są w stanie naprawić urządzenie już podczas pierwszej wizyty u klienta. Sprawną dystrybucję części zamiennych zapewnia 16 magazynów regionalnych oraz europejski magazyn centralny.

Praca wszystkich autoryzowanych serwisantów podlega ciągłej ocenie i kontroli. Wprowadzone procedury sprawdzają m.in. pomiar czasu reakcji na zgłoszenie awarii, odsetek napraw zakończonych sukcesem podczas pierwszej wizyty, czas oczekiwania na wizytę czy nawet punktualność. Informacje zbierane są ankietowo wśród użytkowników urządzeń Junkers. Wyniki badań marketingowych wykonywanych zarówno przez niezależne firmy badawcze, jak i te przeprowadzane wewnętrznie przez firmę Bosch potwierdzają, iż Junkers oferuje obsługę posprzedażową najwyższej jakości.

Złoty Instalator
Autor: Junkers Statuetka Złotego Instalatora to nagroda honorowa przyznawana przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję Polskiego Instalatora.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej