"Zielona Karta" dla Mostostalu

2009-11-24 13:11
Wyróżnienie dla Mostostalu odebrał Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w naszej firmie, 23 listopada podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy w Słoku k. Bełchatowa
Autor: Mostostal Warszawa SA Wyróżnienie dla Mostostalu odebrał Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w naszej firmie, 23 listopada podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy w Słoku k. Bełchatowa. "Zieloną Kartę" przyznano firmie w uznaniu za uzyskane wyniki w zakresie wykorzystania osiągnięć nauki i techniki do poprawy warunków pracy, bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy.

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowa Instytucja Badawcza (CIOP-PIB) przyznał "Zieloną Kartę" spółce Mostostal Warszawa, jako Liderowi Bezpiecznej Pracy.

Forum Liderów Bezpiecznej Pracy powołano w 1998 r. Jego uczestnikami mogą być aktywnie współdziałające z Instytutem:
• przedsiębiorstwa - legitymujące się wymiernymi osiągnięciami w kształtowaniu bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy,
• instytucje - działające na rzecz bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.
Do zadań Forum należy m.in. działanie na rzecz wdrażania i upowszechniania rezultatów programu wieloletniego "Dostosowywanie warunków pracy w Polsce do standardów Unii Europejskiej".

W zależności od rezultatów uzyskiwanych w działalności prowadzonej na rzecz bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników, a także od zakresu i wyników współdziałania z Instytutem, Liderzy są wyróżniani: "Zieloną", "Srebrną" lub "Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy".

- Mostostal Warszawa  jest członkiem Forum od 2000 r. Przyznawane przez nie coroczne wyróżnienia mogą otrzymać tylko te firmy, które do niego należą i aktywnie z nim współpracują w zakresie dostosowywania warunków pracy w Polsce do standardów UE. Nasze wieloletnie członkostwo w forum z jednej strony umożliwia nam korzystanie z wielu bardzo praktycznych szkoleń, seminariów, podczas których możemy zgłębiać naszą wiedzę na temat najnowszych osiągnięć w zakresie poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy, a z drugiej strony my możemy dzielić się naszym doświadczeniem w tym zakresie, opiniować projekty realizowane przez CIOP-PIB i proponować słuszne, naszym zdaniem, rozwiązania – podkreśla Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w Mostostalu Warszawa SA, który 23 listopada 2009 r. podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy odebrał w imieniu firmy "Zieloną Kartę".

Obecnie na Liście Liderów Bezpiecznej Pracy znajdują się m.in. Skanska ("Zielona Karta"), ArcelorMittal ("Srebrna Karta"), Polimex-Mostostal Siedlce SA ("Srebrna Karta"), KGHM Polska Miedź SA ("Złota Karta"), Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o. ("Złota Karta"), Metalplast LOB SA ("Złota Karta").

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej