"Zielona Karta" dla Mostostalu

2009-11-24 13:11
Wyróżnienie dla Mostostalu odebrał Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w naszej firmie, 23 listopada podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy w Słoku k. Bełchatowa
Autor: Mostostal Warszawa SA Wyróżnienie dla Mostostalu odebrał Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w naszej firmie, 23 listopada podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy w Słoku k. Bełchatowa. "Zieloną Kartę" przyznano firmie w uznaniu za uzyskane wyniki w zakresie wykorzystania osiągnięć nauki i techniki do poprawy warunków pracy, bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy.

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowa Instytucja Badawcza (CIOP-PIB) przyznał "Zieloną Kartę" spółce Mostostal Warszawa, jako Liderowi Bezpiecznej Pracy.

Forum Liderów Bezpiecznej Pracy powołano w 1998 r. Jego uczestnikami mogą być aktywnie współdziałające z Instytutem:
• przedsiębiorstwa - legitymujące się wymiernymi osiągnięciami w kształtowaniu bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy,
• instytucje - działające na rzecz bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.
Do zadań Forum należy m.in. działanie na rzecz wdrażania i upowszechniania rezultatów programu wieloletniego "Dostosowywanie warunków pracy w Polsce do standardów Unii Europejskiej".

W zależności od rezultatów uzyskiwanych w działalności prowadzonej na rzecz bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników, a także od zakresu i wyników współdziałania z Instytutem, Liderzy są wyróżniani: "Zieloną", "Srebrną" lub "Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy".

- Mostostal Warszawa  jest członkiem Forum od 2000 r. Przyznawane przez nie coroczne wyróżnienia mogą otrzymać tylko te firmy, które do niego należą i aktywnie z nim współpracują w zakresie dostosowywania warunków pracy w Polsce do standardów UE. Nasze wieloletnie członkostwo w forum z jednej strony umożliwia nam korzystanie z wielu bardzo praktycznych szkoleń, seminariów, podczas których możemy zgłębiać naszą wiedzę na temat najnowszych osiągnięć w zakresie poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy, a z drugiej strony my możemy dzielić się naszym doświadczeniem w tym zakresie, opiniować projekty realizowane przez CIOP-PIB i proponować słuszne, naszym zdaniem, rozwiązania – podkreśla Krzysztof Trzeciński, główny specjalista ds. BHP w Mostostalu Warszawa SA, który 23 listopada 2009 r. podczas XII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy odebrał w imieniu firmy "Zieloną Kartę".

Obecnie na Liście Liderów Bezpiecznej Pracy znajdują się m.in. Skanska ("Zielona Karta"), ArcelorMittal ("Srebrna Karta"), Polimex-Mostostal Siedlce SA ("Srebrna Karta"), KGHM Polska Miedź SA ("Złota Karta"), Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o. ("Złota Karta"), Metalplast LOB SA ("Złota Karta").

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej